На Софії Київській триває мітинг на підтримку об'єднавчового Собору

На Софії Київській триває мітинг на підтримку об'єднавчового Собору

У Софії  Київській  сьогодні відбудеться Об’єднавчий Собор. Про це повідомляє РІСУ.

За попередніми даними, участь  у зібранні  візьмуть 40 архиєреїв УПЦ КП, 12 з УАПЦ.  Серед учасників Собору вже помітили двох архиєреїв УПЦ (МП) : Митрополита Переяслав-Хмельницького Олександра (Драбинка)  та митрополита Вінницького Симеона (Шостацького).

Робота Собору розпочнеться з молитви усіх його учасників у Софії Київській.

На площі перед храмом зібралися тисячі людей для молитви  за успішне проведення Собору.

До архієреїв – учасників  Собору  -  звернеться  Президент України Петро Порошенко.

Як повідомляє Громадське телебачення, від Української православної церкви Київського патріархату претендентами на місце голови помісної церкви є митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній та митрополит Луцький і Волинський Михайло. Однак висувати свої кандидатури зможе будь-хто з учасників собору.

Від церкви Московського патріархату участь у голосуванні може брати митрополит Вінницький і Барський Симеон. А Українська автокефальна церква не представить свого кандидата, адже її очільник Макарій взяв самовідвід. Водночас представники автокефальної церкви готові підтримати одного з повірених Вселенського патріархату — архієпископа Даниїла або архієпископа Іларіона.

До слова, правоохоронці посилили заходи безпеки не лише біля Національного заповідника «Софія Київська», а й поряд з іншими релігійними спорудами.

Головним завданням правоохоронців під час проведення Об’єднавчого собору, що відбудеться 15 грудня на території Національного заповідника «Софія Київська», та Об’єднавчої молитви, що проходитиме на Софійській площі,  забезпечують  громадську  безпеку, щоб  не було провокацій.

Також посилене патрулювання здійснюється  по всій центральній частині міста та в інших районах Києва.

До забезпечення громадського  порядку залучено  особовий склад поліції Києва, патрульної поліції, військовослужбовців Нацгвардії, поліції полку особливого призначення, поліції охорони та придані сили.

Залучено  додаткові  карети швидкої допомоги та розгорнуті  пункти обігріву. 

Фото 24 канал