Подільський міст та метро на Виноградар: скільки грошей виділили на будівництво

Подільський міст та метро на Виноградар: скільки грошей виділили на будівництво

У затвердженому бюджеті та програмі соцекономрозвитку столиці на 2019 рік, видатки на транспортну  інфраструктуру закладено у межах 7 мільярдів гривень. Про це сказав голова постійної комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков.

Відповідно до програми соціально-економічного розвитку на 2019 рік, серед основних пріоритетів столиці в наступному році буде зведення Подільського мостового переходу через Дніпро, будівництво  метрополітену на Виноградар, реконструкція Шулявського шляхопроводу. Загалом капітальні видатки на транспортну галузь становлять майже 4,5 мільярдів гривень. 

Кошти, зокрема, 760 млн  спрямують на будівництво метро на Виноградар.  630 млн передбачено на Подільсько-Воскресенський мостовий перехід. 1 млрд 467 млн буде профінансовано в дорожнє господарство міста Києва. Із них орієнтовно 770 млн на капремнот, решта – на реконструкцію і будівництво нових доріг.

Також  місто виділило кошти на реконструкцію Київського фунікулеру  та трамвайної  лінії по вулиці Алма-Атинській. Продовжать  відновлювати столичні дороги та комунальний транспорт. Капремонти рухомого складу обійдуться місту в 50 мільйонів гривень, а міських доріг – 714 мільйонів. Майже стільки вкладе столиця й у зовнішнє освітлення вулиць.

За словами мера Києва Віталія Кличко, запрацює проект парковок, і очікується виведення з тіні всіх нічних парковок. Можна буде отримати приблизно від 300 млн грн (це песимистичний варіант) до півмільярда (якщо буде все добре).