У Києві пом’янули Євгена Сверстюка: 10 цитат «сучасного Сковороди»

У Києві пом’янули Євгена Сверстюка: 10 цитат «сучасного Сковороди»

13 грудня виповнилося б 90 років Євгену Сверстюку. Письменник і мислитель, один із найвидатніших діячів визвольно-правозахисного руху шістдесятників, політв’язень радянсько-комуністичного режиму, редактор православної газети «Наша віра», президент Українського ПЕН-клубу,  він помер 1 грудня 2014 р. на 86-му році життя.

Поет-пісняр, театральний та кінодраматур Ігор Жук
Поет-пісняр, театральний та кінодраматур Ігор Жук
Ніна Матвієнко з особливою теплотою згадує пана Євгена
Ніна Матвієнко з особливою теплотою згадує пана Євгена
Пам'ятні кадри із життя Сверстюка
Пам'ятні кадри із життя Сверстюка
Фото Бориса Корпусенка
Фото Бориса Корпусенка

Вечір пам'яті до 90-річ Євгена Сверстюка відбувся в Будинку Актора. Своїми спогадами поділилися Ніна Матвієнко та Ігор Жук.

Окрасою вечора став виступ дитячого  фольклорний гурт «Дай Боже» під орудою Ольги Мельник.

«Вечірка» зібрала 10 цитат «сучасного Сковороди», зі сторінки Євгена Сверстюка у фейсбуці, яку дбайливо підтримують його друзі та однодумці.

  • Май сонце в серці, і все буде добре.
  • Не бояться тільки люди з відкритою душею, з відкритим серцем…
  • Головне наше досягнення цих років — дух волі і падіння страху та його зловісних символів.
  • Завтра на сцену прийдуть інші люди. Завтра зі сцени зійдуть ті, що не зуміли стати собою і дати добре ім’я нащадкам. А даром нажите даром і пропаде.
  • Один в полі воїн — це перше гасло кожної людини, кожен має бути воїном і воювати там, де може бути успішним і не перекладати свою роботу на інших.
  • Зневіра – один із хворобливих проявів життя і, до речі, один із великих гріхів. У кожного бувають різні летючі настрої, але людина не має морального права ділитися своєю зневірою.
  • Не слід забувати про міру людини не лише від ніг до голови, а й від голови до неба. Людина гідна свого Бога, а то вже цінність нерозмінні.
  • Якщо говорити про "націоналізм" в Україні, то майже завжди він означав "патріотизм". В умовах України це був послідовний патріотизм.
  • Майже кожному великому історичному потрясінню у Європі передувала втома. Втома від сумління. З особливою жорстокістю це правило увиразнилося в ХХ столітті. Ця трагічна закономірність відбирає право мовчати тепер, коли невпевненість знову запанувала в Європі
  • Усі ці негаразди, які сьогодні вражають своєю чорнотою, можуть уже завтра змаліти на тлі потужної самоорганізації суспільства задля гарантування духовної безпеки країни. Так, українська нація у тяжких випробуваннях захищає своє право на свободу. Наша війна праведна, і ми переможемо. Проте в той момент, коли війна закінчиться, ми не маємо побачити на своєму обличчі хижого оскалу того агресора, з яким воювали.