У 10 школах Києва відкривають Smart City School: вчитимуть програмуванню

У 10 школах Києва відкривають Smart City School: вчитимуть програмуванню

Київ відкриває освітні філії Kyiv Smart City School на базі 10 державних шкіл у різних районах столиці. 

Водночас вже з вересня 2018 року 2018 учні 5-7 класів вчились кодити на факультативах Scratch у декількох столичних навчальних закладах.

- Якісна IT-освіта для дітей — один із пріоритетів ініціативи Kyiv Smart City. Саме у рамках Kyiv Smart City School ми залучаємо учнів молодшої та середньої школи до уроків з основ кодування. Розповідаємо про новітні технологічні платформи. Спільно з Академією Кодування та фондом BrainBasket і за підтримки КМДА ми запровадили унікальний проект — безкоштовні курси з основ кодування Scratch. Уже протягом двох років заняття успішно відбуваються щовихідних у Kyiv Smart City Hub із викладачами-програмістами, які мають багаторічний практичний досвід роботи в провідних IT-компаніях України, - розповіла співкоординаторка ініціативи Kyiv Smart City Ярослава Бойко.

Згадані курси вже відвідали 100 учнів. 

А з 2019 року планують відкрити освітні філії Kyiv Smart City School на базі державних шкіл у кожному районі столиці. Цікаво, що залучати до навчання хочуть не лише учнів, а й батьків. Найближчі два роки до ініціативи хочуть залучити понад 10 000 учнів разом із батьками.

- У такий спосіб ми прагнемо вплинути на виховання нової smart-генерації, нового покоління, яке житиме у розумному місті та розвиватиме його, - йдеться в повідомленні.

Для довідки: Scratch —  мова програмування, розроблена в Массачусетському технологічному інституті для навчання дітей основам кодування. Її відмінність від інших систем програмування полягає в тому, що вона повністю візуальна. Вивчення програмування з нею перетвориться на захопливу гру для дітей. Академія Кодування разом із фондом Brainbasket за підтримки компанії Міратех розробили навчальні матеріали, що базуються на підходах британської ініціативи Code Club, і допоможуть дітям зрозуміти підходи до створення алгоритмів та основні поняття в програмуванні. Програма розроблена та адаптована для дітей 9-12 років.

У суботу, 15 грудня, ГО “Kyiv Smart City Hub” і директори 10 столичних шкіл проведуть презентацію проекту. Серед іншого, там проходитиме майстер-клас із програмування роботів mBot для дітей від керівника проекту Technology Nation Kids і співорганізатора Академії Кодування — Кирила Савченка. 

Місце проведення:  Kyiv Smart City Hub (просп. Академіка Глушкова, 1. 5П).

Читайте також: Як правильно обрати штучну ялинку у Києві

Фото: Kyiv Smart City