Вибух газу в житловому будинку під Києвом: як вберегтися від біди

Вибух газу в житловому будинку під Києвом: як вберегтися від біди

У Фастові за попередньою інформацією стався вибух газу у 5-поверховому житловому будинку. Інформація про постраждалих не надходила. 

Про це повідомляє прес-служба ГУ ДСНС України.

- 14 грудня у місті Фастів, що на Київщині, о 09:20 по вул. Садова, 10, на третьому поверсі п’ятиповерхового житлового будинку попередньо стався вибух газу, - йдеться в повідомленні.

Через вибух залишилися зруйнованими 3, 4 та 5-ий поверхи будинку. 

Проводиться евакуація мешканців.

На місці працюють рятувальники.

Наводимо рекомендації "Київгазу", як вберегти своє помешкання від вибуху та хто відповідальний за газове обладнання.

У відповідності до законодавства за стан димових та вентиляційних каналів та за стан газопроводів в приміщеннях загального використання відповідає ОСББ або ЖЕК. Однак за технічний стан і безпечне користування газовими приладами та газопроводами у власному помешканні несе відповідальність саме власник квартири.

На жаль, при проведенні обов’язкових планових технічних оглядів команда ПАТ «Київгаз» постійно зіштовхується із небажанням абонентів співпрацювати із газовиками.

Наголошуємо, що технічні огляди переслідують лише одну мету - забезпечити безкомпромісну газову безпеку в будинку, інше є другорядним та побічним. Але найчастіше абоненти просто не відчиняють нам двері або не надають допуск до газифікованих приміщень.

Як убезпечити себе при використанні газу у побуті?

У першу чергу ми вас просимо співпрацювати із газовиками. Не чинити опір при необхідності усунення порушень, а навпаки дослуховуватись порад щодо створення безпечних умов при використанні природного газу.

Адже правила безпеки систем газопостачання були базовими та актуальними вже на момент їх затвердження. Такими вони залишаються і зараз, але сьогодні вже є рішення, які здатні зробити вагомий внесок у газову безпеку кожного абонента.

- На жаль, реальність є такою, що державні органи не завжди можуть вчасно відреагувати на зміни, що відбуваються у суспільстві. І це є єдиною причиною чому необхідність встановлення сигналізаторів та автоматичних відсікачів газу все ще не закріплена юридично, - наголошують в Київгазі.

Нагадаємо, бюджет Києва на 2019 рік збільшили до 57,421 млрд грн.