Шедевр Тіффані сьогодні виставили на аукціон за кілька мільйонів доларів

Шедевр Тіффані сьогодні виставили на аукціон за кілька мільйонів доларів

Сьогодні, 13 грудня, на аукціоні Крістіс високо оцінювалися твори класика американського дизайну  - компанії "Тіффані." Один з лотів мав "вагу" 1,8-2,5 мільйони доларів.

 Продаж дизайнерських творів на Christie's 13 грудня в Нью-Йорку мав ще й антикварну цінність.

Світильник виготовлено у 1903 році. Торги відбулися сьогодні.

Лампа "Пруд Лілія", зроблена Tiffany Studios на початку 1900-х рр., була одним з найдорожчих творів, що випускаються компанією. Завдяки використанню бронзової основи, що зображує лілію, та красивому гармонійному відтінку етилованого скла, лампа стала найціннішим лотом. Це лише одна з 14 втілених ідей світильників.  П'ять з них знаходяться в музейних колекціях, включаючи музей мистецтва Метрополітен.

Остання лампа була продана Christie's в 1989 році, коли вона зібрала видатний на той час платіж ($550500) на світових аукціонах за твір Tiffany Studios. Повернення творів у продаж предметів дизайну в Нью-Йорку сьогодні, 13 грудня, дозволяє новому поколінню колекціонерів оцінити майстерну роботу одного з найбільших митців Америки.

Фахівець з дизайну Бет Вілінський розповів про витоки цих шедеврів та порадив, що слід враховувати при покупці лампи Tiffany.

Багато скляних світильників, виготовлених Tiffany Studios, справді є знаковими. Вони були зроблені на початку ХХ століття, але з тих пір отримали високе міжнародне визнання.

Цей твір продали у минулому році. Світильник виготовили у 1905 році.

Луїс Тіффані (1848-1933), засновник фірми, любив природу у всіх її різноманітних формах, які надихнули його на виготовлення більшої частини його робіт. Луїс (не слід плутати його з батьком Чарльзом Тиффані, який заснував відомий ювелірний дім "Тіффані та Компанія") був художником, декоратором та дизайнером.

-Після успішної кар'єри художника та декоратора, Луї вирішив  переорієнтуватись на дизайн та виробництво вітражів, - пояснює Вілінський. Створення скляних світильників було одним з напрямків діяльності компанії. Фабрика, розташована в Квінс, штат Нью-Йорк, виготовляла ці та безліч інших декоративних предметів майже 40 років.

Тиффані найняв деяких кращих ремісників у Сполучених Штатах, щоб реалізувати своє естетичне бачення в склі. Створення абажурів було трудомістким процесом, причому кожна невелика частина скла обережно підбиралася з тисяч листів . "Найкращі абажури демонструють прекрасну гармонію різноманітних кольорів, тонкі складні тони." - говорить Вілінський.

Важливий не лише абажур, - база також є ключовою частиною дизайну. Більшість із основ світильників були виготовлені з бронзи ливарного заводу Тіффані в Квінсі, а деякі - з емалі, або мають мозаїчні підставки.

Цей шедевр виготовлено у 1905 році й продано у 2009-му.

Найцінніша лінійка Tiffany, яка коли-небудь продавалася на аукціоні "Christie's" була представлена в 1998 році. Виручена сума сягнула 2,8 млн. доларів.

-Лампа "Pink Lotus" є дуже рідкісною формою , - пояснює Вілінський. - Вона має безліч незвичайних елементів дизайну, включаючи прекрасну та вражаючу мозаїчну базу. Більш поширені твори Tiffany - етиловані скляні моделі можна знайти, починаючи з приблизно 5000 доларів за привабливу "геометричну" лампу.

 -Є багато фальшивок різного ступеня якості,- говорить Вілінський. - Навіть суперники Тіффані робили подібні конструкції.

Переклад з англійської із скороченнями Катерина Новосвітня, "Вечірній Київ".

Фото: Крістіс