Вибір "Вечірки": сім реалізованих проектів Громадського бюджету 2018

Вибір "Вечірки": сім реалізованих проектів Громадського бюджету 2018

Станом на початок цього тижня повністю реалізовано 69 проектів ГБ-2018, що становить майже половину (49%) від усіх переможців другого циклу Громадського бюджету міста Києва (141).

Звісно, всі втілені на даний час проекти є суспільно важливими для киян різних категорій (про що свідчать віддані за проекти голоси). Ми виокремили ті проекти, які вражають своєю інноваційністю, інклюзивністю, сучасністю і які засвідчують важливу роль інструменту громадського бюджету як такого, що змінює свідомість громадян та допомагає позитивному впровадженню демократичних принципів управління містом в столиці. 

№ 335 «BIBLIO HUB» (лідерка проекту – Катерина Макарчук)

В  його основі закладена ідея допомоги людям з вадами зору відчути себе часткою повноцінного життя шляхом створення сучасного зручного інформаційного простору на базі бібліотеки ім. П.Тичини. Реалізація проекту посприяла соціалізації та адаптації незрячих людей у суспільстві, створила затишне місце для спілкування, читання та проведення дозвілля.

№ 388 «Соціальні послуги денного догляду для дітей з тяжкими порушеннями розвитку» Олександри Посівнич

За даними Департаменту соціальної політики, У Києві налічується близько 156 000 людей з інвалідністю, серед яких 10635 дітей та 1085 дітей, які мають тяжкі порушення розвитку. Саме на таких маленьких киян із тяжкими формами інвалідності й було розраховано проект, який допоміг таким діткам соціалізуватися та відчути себе потрібними. Загалом він позитивно вплинув на якість життя залучених родин, у яких виховують дітей із тяжкими формами інвалідності. 

«Сита мобілка» № 584 Ганни Бандурки

У результаті реалізації громадські місця Голосіївського району, такі як: поліклініка, ЦНАП були забезпечені безкоштовними станціями підзарядки мобільних пристроїв. Ці станції являють собою автомати з комірками, в яких знаходяться проводи для різних моделей телефонів та які закриваються на код. Крім того, автомати обладнані дисплеями, на яких транслюється соціальна реклама чи важлива інформація для відвідувачів.     

№ 426 «Сортуванню сміття в Україні бути!» Вікторії Лукошиної

В результаті реалізації проекту на прикладі Дніпровського району було продемонстровано, що сортувати сміття не лише корисно, а й легко! Сподіваємось, що лідерка проекту досягне своєї амбітної мети – викликати бажання у киян не лише одного району, а по всьому місту відповідально ставитися до питання сортування сміття, а відтак й до нашого спільного майбутнього.

№ 502 «Рік науки для Києва» Анастасії Шелевицької

Протягом року в рамках проекту було організовано низку пізнавальних науково-популярних івентів, що сприяло підвищенню рівня обізнаності киян щодо окремих аспектів надання першої медичної допомоги та цікавих наукових фактів. Прикметно, що відкриті лекції, презентації та екскурсії від провідних фахівців, а також практичні експерименти стали реальною можливістю доторкнутися до науки для усіх киян – як дітей, так і дорослих!

№ 887 «Безпечні переходи з острівцями безпеки» Вадима Денисенко

Облаштування острівців безпеки є дуже актуальним для багатьох небезпечних переходів Києва. Сподіваємось, що облаштовані за підсумками реалізації проекту острівці безпеки збережуть чимало життів киян! 

№ 465 «Освітній проект Kyiv Radio School» Антоніни Іващук

Проект надав можливість для молоді Києва долучитися до журналістики, завдяки якому студенти проекту опанували найважливіші аспекти командотворення, медіапсихології та медіаграмотності, роботи з інформацією, вміння комунікувати та вести перемовини, працювати в ефірі та створювати власні програми на радіо та ТБ.

Нагадаємо, перші підсумки Громадського бюджету у Києві: 69 проектів реалізовано.