Вікенд з мистецтвом: сім виставок "зігріють" киян

Вікенд з мистецтвом: сім виставок "зігріють" киян

В сніжну зимову погоду гарний настрій вам подарують ще й нові експозиції, відкриті в столичних галереях.    КИЛИМ. Монументальний живопис Наталії Корф-Іванюк 

Святкова нова серія монументальних полотен Наталії Корф-Іванюк «KИЛИМ». Яскраві й чарівні, сповнені примхливої гри кольору і форми, живописні «килими» відсилають до прадавнього мистецтва пряжі і народної автентики.

У витворах килимарства закодовано знання про природний світ, про рух небесних тіл та мінливості людської долі. Серед «килимів» Наталії Корф-Іванюк ми впізнаємо весільний, з яскравими квітами на білому тлі, панський, символ соціального статусу та заможності, гуцульскі килими з кутастими візерунками, розлогий святковий, що виблискує самоцвітами.  Виставка відкрита до 21 січня щодня, з 11.00 до 19.00
 
Де: Triptych: Global Arts Workshop, Андріївський узвіз, 34
Вхід вільний​


«Зимова Фантазія» 

З першим ще осіннім снігом митці почали створювати зимові композиції на полотнах. Тут можна побачити індивідуальне сприйняття зимового сезону кожним художником. Через полотна митці виражають емоції, пов‘язані з цією магічною казковою порою. До уваги глядачів запропоновано льодовикові пейзажі та крейсери, зимові атмосферні пейзажі та абстракції. На виставці представлено 25 картин. Відкрита з 12.00 до 18.00.

Де: «Київський міський Будинок природи», вул. Рогнідинська, 3 
Вхідний квиток: 15-25 грн.​


«Мистецтво від художників»

У передноворічній виставці беруть участь художники аматори і художники професіонали. Роботи будуть представлені на одній з камерних локацій "Шоколадного будиночка" в форматі салонного розвішування. Відкрита до 30 грудня, щодня крім понеділка.

Де: вул. Шовковична 17/2 "Шоколадний будиночок"
Вхід за музейними квитками

«Точка відліку»

Свої роботи представлять харківські скульптори Сергій Шауліс та Олександр Мірошніченко. Емоційний стан людини, всі його відтінки та напівтони, що знаходяться між білим та чорним, є головною темою досліджень художників. За допомогою нових підходів до мистецтва скульптури та сучасного використання стародавніх гончарних прийомів, автори створюють не просто оригінальні образи, а намагаються передати особливий переломний момент, який і називають «Точка відліку». Це стан надлому, те відчуття, коли здається, що ти повністю вичерпав себе. Що може слугувати поштовхом до дій та виявитися точкою нового відліку. Експозиція триватиме до 12 січня 2019 року. Працює з вт по сб з 11.00 до 19.00.

Де: FACE Foundation, Лаврський перевулок, 7
Вхід вільний.

Виставка "Українське класичне мистецтво ХХ століття"

На виставці-продажі будуть виставлені 45 колекційнмх творів живопису і графіки Бурлюка, Труша, Шапіро, Хмелюка, Глущенка, Шишка, Бокшая, Ломикіна, Зарецького та багатьох інших відомих українських класиків ХХ століття. Рідкісними і головними роботами експозиції можна назвати: 2 роботи Давида Бурлюка «Сільська сцена з конями» і «Сюрреалістична композиція з рибоголовою жінкою», виконані в 1950-х рр., рання робота відомого українця-емігранта Василя Хмелюка «Фазан» (1930-ті), масштабний шедевр «Веснянки» (1969) Володимира Сингаївського, дві роботи «У новій Каховці» (1952) і «Соняшники і мальви» (1969) кращого реалістичного живописця України середини 20 століття - Сергія Шишка. Виставка триває до 28 грудня, відкрита з пн по сб з 11.00 до 19.00.

Де: аукціонний дім "Золотое сечение", вул. Леоніда Первомайського, 4
Вхід вільний.

Малий Зимовий Скульптурний…

У виставці  скульптури беруть участь 16 художників із Києва, Харкова, Одеси та Дніпра. Серед них - Петро Антип, Саїд Ахмаді, Аліна Бачуріна, Василь Бик, Ірина Вештак-Остроменська, Дмитро Грек та інші.

Малий – тому, що простір галереї, на жаль, не дозволяє зазіхнути на більше, та і представлені в основному малі форми, виконані у різноманітних матеріалах: бронза, дерево, акрил, папір, кераміка… Зимовий – тому, що зима, Різдво, Новий рік. Низкою зимових свят визначається характер і стиль представлених робіт. Переважає скульптура з дерева – яскрава, кольорова, часом наївна… А скульптурний – як намагання створити в Україні альтернативний майданчик для репрезентації малих скульптурних форм… Відкриття 15 грудня о 17.00. Триває до 18 січня. 

Де: галерея «Триптих АРТ», вул. Десятинна, 13
Вхід вільний

Анатомія симулякра

На думку кураторів симулякри чимось подібні до біологічних істот, їх можливо досліджувати, на кшталт генномодифікованих організмів, в яких є свій унікальний фенотип та анатомія. В той же час уникнути симуляції, так само як і хиб, практично неможливо. На етапі формування знань особистість, і суспільство змушені відмовлятись від попередніх уявлень, якими б достовірними вони не здавались у минулому. 

В експозиції проекту твори різних медіа: фотографія, відео, digital art, інсталяція, живопис. Виставка відкрита до 19 січня.

Де: Інститут проблем сучасного мистецтва НАМУ, м. Київ вул. Євгена Коновальця 18 Д.
Вхід вільний