У Сахарі цвітуть лілеї: вчені показали фото

У Сахарі цвітуть лілеї: вчені показали фото

Рідкісну квітку АмохарісТінне Ammocharis tinneana   (синонім - Crinum tinneae Kotschy) показала Вікторія Тротнер із Ukrainian Botanikal  Group. Видова назва tinneana – на честь А. Тінне, який зібрав цей вид в Судані в 1873 р. Народна назва – земляна лілія.


Багаторічна трав'яниста рослина з великою підземною цибулиною 12 (до 30) см в діаметрі. Зі свіжих цибулин були виділені шістнадцять алкалоїдів. Сік цибулин використовується для приготування антидотів проти зміїних укусів. Листя розташовані на дві протилежні сторони, 1-3 см шириною, на вершині горизонтально-тупі, наче зрізані, зелені. Суцвіття 10-30-квіткове на квітконосі 5-25 см завдовжки. Квітки світло-рожеві, пурпурні з віком, або білі, ніжно запашні. Зростає на території країн, розташованих на південь від Сахари, включаючи Руанду, Заір, Чад, Ефіопію, Сомалі, Судан, Кенію, Танзанію, Уганду, Анголу, Малаві, Мозамбік, Замбію, Зімбабве, Ботсвану та Намібію.

Зустрічається на різних грунтах, часто на багатому піщаному алювії, частіше у відкритих листяних лісах, особливо пов'язаних з баобабами або Combretum spp, де він може утворювати невеликі колонії. Рослини цвітуть з середини листопада по січень головним чином після гарного дощу. Температура в цей час піднімається вище 40 ° C. Цвітіння відбувається двічі за сезон. Культивується як кімнатна ростина. Добре росте на відкритому сонці в Гонолулу й на Гаваях і залишається вічнозеленим цілий рік, якщо ніколи не дозволяти рослині висихати.

В Європі це рідкісний вид.