У столиці продають книжки за низькими цінами

У столиці продають книжки за низькими цінами

У Києві в Українському домі відкрилася виставка "Книжкові контракти". Видавництва з усієї України представляють  літературу на будь-які смаки яку можна придбати за ціною виробника. У виставці цього року беруть участь понад 80 учасників.

На відвідувачів виставки очікує насичена програма: автограф-сесії, майстер-класи, дискусії за участю як відомих українських письменників, літературознавців, художників, так і початківців у царині літератури, цікаві презентації книжкових новинок, літературні зустрічі, які щодня проходитимуть у "Різдвяній вітальні".

Під час урочистого відкриття виставки  нагородили переможців Всеукраїнського конкурсу "Краща книга України". Цього року для участі в конкурсі у 10 номінаціях надійшло 122 роботи від 44 видавців. 

Гран-прі конкурсу присуджено видавництву «Фенікс» за повнокольорове видання у двох книгах українською мовою Нового Завіту - Євангеліє і Апостол. У номінації «Моя країна» перемогло ТОВ «Видавництво Фоліо» за твір Тимура і Олени Литовченків «Книга жахіття: 1932-1938». У номінації «Життя славетних» - ТОВ «Видавництво Старого Лева» за книгу Віри Агеєвої «Візерунок на камені. Микола Бажан: життєпис (не)радянського поета».

Також кращими книгами у різних номінаціях названо видання Романи Романишин та Андрія Лесіва «Я так бачу» (ТОВ «Видавництво Старого Лева»); збірку поезії Олега Каданова «Не я, а той» (ТОВ «Видавництво «Віват»); книгу Петра Кралюка «Півтори тисячі років разом. Спільна історія українців і тюркських народів» (ТОВ «Видавництво Фоліо»); роман Віри Китайгородської «Обличчям до стіни» (видавництво «Букрек»); білінгвальне видання «Райнер Марія Рільке. Сто поезій у перекладі Мойсея Фішбейна» (видавництво «Либідь»); видання Людмили Лапшиної «Перлини нашої планети» (ТОВ «Видавництво «Віват»). Бестселером року став роман Андрія Цаплієнка «Стіна», виданий ТОВ «Видавництво Старого Лева».

Крім того, вручили дипломи лауреату премії Кабінету міністрів України імені Максима Рильського - Ніні Баликовій за літературний переклад з давньояпонської мови збірки оповідань та легенд Кенко-хоші «Нотатки знічев’я».

Також відбулося урочисте вручення дипломів лауреатів премії Кабінету міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2017 рік. Лауреатами  стали: Марія Морозенко (Марія Мороз), поетеса, автор творів для дітей та підлітків - за оповіді про героя українського козацтва "Іван Сірко - великий характерник. Іван Сірко - Славетний Кошовий" та повість "Я закохалася" (у номінації "Літературні твори для дітей та юнацтва"); Катерина Іванова, художник-графік, ілюстратор - за оригінальне художнє оформлення збірок казок Василя Чухліба "Пісня тоненької очеретини", віршів про природу "Лісовий урок", народних різдвяних пісень і щедрівок "Йде до насколядочка" ( у номінації "Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва"); Степан Коваль, головний режисер анімаційної студії "Новаторфільм" - за створення анімаційного серіалу "Професіонали" (у номінації "Кінотвори для дітей та юнацтва").

Виставка триває до 15 грудня. 

Фото Бориса КОРПУСЕНКА

Нагадаємо, у Києві шукатимуть "четвертий вимір" українського авангарду.