Перші підсумки Громадського бюджету у Києві: 69 проектів реалізовано

Перші підсумки Громадського бюджету у Києві: 69 проектів реалізовано

Станом на 10 грудня 2018 року повністю реалізовано 69 проектів ГБ-2018, що становить майже половину (49%) від усіх переможців другого циклу Громадського бюджету міста Києва.

У контексті критерію бюджету на даний час реалізовано більше половини серед малих проектів (49 проектів, що становить 62% від усіх «малих» переможців) на суму трохи більше від 18 млн. грн. (18 259 648 грн.), а серед великих – лише третина (20 проектів, що становить 32% від усіх «великих» переможців) на суму майже 37,5 млн. грн. (37 497 383 грн.). Це може бути пов’язано із процедурними перешкодами (більше закупівель, на більші суми, тому затягується у часі).

За напрямами у лідерах серед усіх реалізованих проектів ГБ-2 – освітянські проекти (до слова, як і серед усіх поданих та серед переможців) – 40,5% від усіх реалізованих на даний час проектів. Також у лідерах проекти спортивного спрямування – майже чверть від усіх реалізованих та половина від переможців у категорії «спорт». 

В межах одного напряму найбільше реалізовано проектів у категоріях «безпека» (67% від усіх переможців в межах напряму), «громадянське суспільство» (67%), «соціальний захист» (63%), майже половина у категоріях «спорт» (52%), «ІТ» (50%), «культура, туризм» (50%), «освіта» (48%); «комунальне господарство та енергозбереження» (42%), «охорона здоров’я» (40%); третину реалізовано в межах категорій «дороги, транспорт» та «інше» (по 33%). Варто зауважити, що серед 28 реалізованих проектів у категорії «освіта» більшість – з облаштування території/оновлення майданчиків/обладнання/огорожі/ремонти/заміна вікон/утеплення фасадів і т.п., – тобто суто освітянських можна виокремити лише 15 або половина від реалізованих у даній категорії.  

Серед районів міста найбільше на даний час реалізовано проектів ГБ у Деснянському районі – 9 проектів (що не дивно, адже це – найбільший район міста) та загальноміських. Проте у співвідношенні до загальної кількості переможців по районам у лідерах – Печерський район, в якому реалізовано усі проекти-переможці ГБ-2 (хоча тут усього два проекти), та Голосіївський район – на реалізації залишився один проект із шести. Найменше реалізовано загальноміських проектів (лише третина від переможців-загальноміських) та проектів у Святошинському районі (лише 14%). Згідно графіку нижче видно, що в більшості районів реалізація проектів ГБ знаходиться майже на стадії завершення (реалізовано більше половини проектів-переможців по району). Найбільше нереалізованих на даний час проектів у категорії загальноміські, що пояснюється більш довготривалою процедурою узгодження.

Беручи до розгляду суму бюджету проектів-переможців ГБ-2 (розподіл на «малі» (до 400 000 грн.) та «великі» (від 400 000 до 2 000 000 грн.) проекти), бачимо, що у всіх районах «малі» проекти переважають серед уже реалізованих (менша масштабність передбачає стислі терміни узгодження умов реалізації, проведення закупівель, робіт тощо). Така сама тенденція спостерігається й у розрізі категорій проектів (див. табл.1).

Нагадаємо, у столиці чотири дошкільні установи встановили сонячні колектори.