Найдорожчий художник України покаже в столиці своїх коней

Найдорожчий художник України покаже в столиці своїх коней

В Музеї історії Києва відкривається виставка «У цьому полі, синьому..» лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка Анатолія Криволапа. Він очолює рейтинг найуспішніших українських художників. Його роботи входять майже у всі зібрання українських колекціонерів сучасного мистецтва і не раз встановлювали світові рекорди продажів сучасного українського мистецтва на міжнародному арт-ринку.  

Експозиція, для назви якої обраний рядок з поезії Василя Стуса, презентує близько 30 робіт Анатолія Криволапа – це нові та вже відомі полотна художника. 

Ключовим символом виставки є кінь – прадавній символ свободи, швидкості та циклічності поступу самої природи. Коні на картинах Анатолія Криволапа - частина природи, втілення її краси, динаміки, руху і внутрішньої гармонії. На полотнах митця вони супроводжують схід та захід сонця, перетворюючись на виразну метафору часу, його руху та плинності. Зображення коней присутні на всіх картинах експозиції – або окремо або у пейзажах.  

"Кінь. Живопис", 2018

Виставка «У цьому полі, синьому...» задумана як «поетичний проект», в якому гармонійно поєднуються картини Анатолія Криволапа, вірші українських поетів та відео-сюжети із зображенням української природи. Разом вони утворюють багатовимірне образно-естетичне поле, в якому улюблений синій колір художника розкриває свій глибокий символічний зміст.

Також до відкриття виставки Ощадбанк випускає преміальну платіжну картку з репродукцією картини художника «Кінь. Ніч». І навіть зробив віртуальну "Картинну галерею". 

Виставка триватиме до 19 січня 2019 року.

Коли: відкриття 13 грудня о 18.30
Де: Музей історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7