Уряд хоче розширити програму “Доступні ліки”

Уряд хоче розширити програму “Доступні ліки”

Кабінет Міністрів України працює над розширенням програми “Доступні ліки”, збільшуючи як кількість препаратів, які люди можуть придбати зі знижкою, так і перелік хвороб, люди з якими зможуть отримувати ліки.

Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, розповідає офіційний портал Кабінету Міністрів.

-Півтора роки тому як тільки не критикували програму “Доступні ліки”, але сьогодні програма працює і люди отримують безкоштовні ліки.

-Ми вже працюємо над тим, щоб у майбутньому розширити коло тих хвороб, за якими люди зможуть отримувати ліки безкоштовно або за цінами нижчими на 80-85%, - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Як повідомляв “Вечірній Київ”, нині препарати за програмою “Доступні ліки” можуть придбати українці із серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою.

До Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 3 серпня 2018 року (згідно наказу МОЗ), входить 261 препарат, 59 з яких пацієнти зможуть отримувати безоплатно.  

Таким чином, за час дії Програми, кількість доступних ліків, яких від початку було 140 найменувань, збільшилась на 86%.

За даними МОЗ, у програмі “Доступні ліки” беруть участь 6 179 аптек по всій Україні.

Як раніше Уряд хоче розширити програму “Доступні ліки”повідомляв “Вечірній Київ”, з 1 квітня 2019 року в Україні почнуть діяти нові правила в рамках програми “Доступні ліки”, шефство над якою візьме Національна служба здоров'я (НСЗУ). 

Нагадаємо, раніше міжнародні фахівці назвали плюси програми “Доступні ліки” для українців.

Фото-Укрінформ.