У столиці чотири дошкільних установи встановили сонячні колектори

У столиці чотири дошкільних установи встановили сонячні колектори

Дитячі садочки у Києві можуть самі себе забезпечувати гарячою водою. Фантастика? А у столиці уже 4 дошкільних установи, у яких провели комплексну термосанацію та встановили сонячні колектори. Один із них, ДНЗ №8 «Плай», проінспектував заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

 - Наш садочок сучасний. За рахунок міста у будівлі провели термосанацію.  До цього було холодно, особливо у «кутових» групах.  Крім того, ми ще й електроенергії тепер витрачаємо на 20% менше. А завдяки сонячним панелям у садочку постійно є гаряча вода, - розповіла директор ДНЗ №8 «Плай» Лідія Будчик.

Програма термосанації  тривала з 2016 по 2017 роки. Будівлю утеплили, замінили батареї, систему освітлення та проводку, встановили  ІТП. У 2018 році на даху з’явилися сонячні колектори, які нагрівають воду. Садочок оснащений відеоспостереженням, сигнальною кнопкою та охороною, завершується встановлення пожежної сигналізації. А ще заплановано оновити спортивний майданчик та музичний клас. Наразі у садочку навчається 340 дітей у 14 групах.

- На даху садочка змонтовано 20 сонячних батарей, які дозволяють підігрівати воду для використання власних потреб. Загальна потужність - приблизно 27 кіловат. Плюс таких батарей у тому, що коли немає сонця, то підігрів води іде за рахунок теплоносія, що знаходиться в індивідуальному тепловому пункті. Монтаж обладнання триває 2 тижні, загалом такий комплекс коштує  близько мільйона гривень, - розповів директор КП "Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва» Віктор Шемет.

Фахівці запевняють, що  такі проекти окупаються за 6,5 - 7 років.

 До слова, Петро Пантелеєв зацікавився, як саме розмістили колектори на даху.  А разом із ним це «чудо» оглянули журналісти та енергетики.

- Цей садок є одним із найтехнологічніших у столиці. А цього року він отримав ще й «вишеньку на торті» - систему підігріву води за рахунок сонячної енергії. Загалом на модернізацію та ремонт цього садка місто витратило близько 10 мільйонів гривень. Таких об’єктів було зроблено 4 – це пілотний проект. Ми досліджуємо та шукаємо нові можливості та варіанти в сфері енергозбереження. Насамперед у дитячих садках та школах,- розповів заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Він зауважив, що у Європі активно використовують альтернативні види енергії для підігріву води чи опалення будівель. Зараз київські фахівці аналізують, як найкраще масштабувати такі проекти у місті.  Це пріоритетний напрямок для міста, і його продовжать розвивати.

Загалом у Києві за останні три роки провели комплексну термомодернізацію 28 шкіл та дитсадків, зменшивши у них споживання енергії майже вполовину. Наступного року на енергозбереження в бюджетній сфері планується витратити близько 50 мільйонів гривень, поділився планами заступник Кличка.