Чи будуть послуги сімейних лікарів безкоштовні з 2019 року

Чи будуть послуги сімейних лікарів безкоштовні з 2019 року

Сімейні лікарі, терапевти або педіатри будуть безкоштовними з 1 січня 2019 року лише для тих громадян, які підписали декларацію з обраним спеціалістом.

Однак до червня 2019 року включно всі комунальні медичні заклади, де працюють сімейні лікарі, терапевти, педіатри, будуть отримувати оплати за договором з Національною службою здоров’я за пацієнтів, які не підписали декларації та проживають на території обслуговування медичного закладу. 

- Але навіть після цього пацієнтам, які не обрали свого сімейного лікаря або знаходяться у відпустці чи відрядженні, сімейний лікар, надасть безоплатно медичну допомогу у невідкладному стані, - йдеться в повідомленні Міністерства охорони здоров'я.

Водночас сімейний лікар може запропонувати пацієнтові укласти з ним декларацію. Або якщо у нього вже достатня кількість пацієнтів - порадити укласти декларацію з іншим лікарем його Центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД).

Однак у майбутньому ліміт на пацієнтів у сімейного лікаря планують скасувати.

Станом на початок листопада 51 % киян вже обрали свого сімейного лікаря. Середній показник по країні орієнтовно на тому ж рівні.

Фото: МОЗ

Міністерство нагадує, що в Україні медична допомога не прив’язана до місця прописки чи проживання.

- Кожен українець може обрати терапевта, педіатра або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі, а гроші за ваше медичне обслуговування заплатить держава, - наголосили в МОЗ.

Інфографіка: Kyiv City Public Health Center 

Основні кроки для отримання медичної допомоги

Визначіться з лікарем. Ви можете звернутися до амбулаторії сімейної медицини або поліклініки, яка підходить вам географічно, можете звернутись до спеціаліста, якого вам порекомендували друзі чи знайомі. Інший варіант – просто зверніться у будь-який медичний заклад і познайомтеся з лікарями. Пам’ятайте, що зараз ви не мусите звертатись до лікаря «строго за пропискою» - можете обрати лікаря, який працює біля вашого дому, роботи тощо.

Власне – підпишіть декларацію.

Лікар може відмовити вам у підписанні декларації, якщо він уже набрав максимально рекомендовану кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900.

Нагадаємо, назвали найкращих лікарів Києва. Список.

Фото: "Вечірній Київ"