Насильство очима столичних дітей

Насильство очима столичних дітей

11 грудня 2018 року в Колонній залі КМДА відбувся заключний етап   конкурсу дитячого  малюнку „Світ без насильства очима дітей”. Вже дев’ять років поспіль в рамках відзначення Міжнародної акції «16 днів проти гендерного насильства» Київський міський центр сім’ї «Родинний дім» проводить конкурс малюнку. Мета конкурсу: привернення уваги суспільства до прав дитини та популяризації загальнолюдських цінностей, а також розвиток творчого потенціалу дітей.

У конкурсі взяло участь 800 робіт від 600 дітей віком 3-18 років. Роботи тематичні – як дитина уявляє насильство.  Призові місця посіли 13 дітей різних вікових категорій. Суддями були: заслужений художник України Іван Черниш; член спілки архітекторів України Петро Добровольський; завідувач сектору навичок материнства і батьківства Інституту модернізації змісту освіти МОН України Галина Коломоєць; художниця Марія Кузнєцова; мистецтвознавець Ігор Федоренко; виконавчий директор  ГО «Жіноче об’єднання «Єдність» Вікторія Хасин; депутат Київради 7 скликання Вікторія Кустова; письменниця та драматург Олена Зінченко;  віце-президент «Китайської діаспори в Україні» Гуань Сей Мей; голова комітету з питань прав та свобод людини міжнародного співробітництва та адаптації законодавства України до права ЄС Громадської Ради при Міністерстві Юстиції України Михайло Козир; радник голови правління Українсько-турецького культурного центру «Сяйво» Тьокхан Демір, дипломат Ігор Турянський.

Маленькі дівчатка у пишних сукнях та хлопчурі у смокінгах, які намагалися виглядати поважно, з замиранням серця очікували нагородження.

Галина Козлова, директор  Київського міського центру сім’ї «Родинний дім», вітала дітей на сцені та вручала дипломи і подарунки.

- Дитячі роботи проникнуті емоціями, бажанням жити в суспільстві, в якому не має проявів насильства.  У зв’язку з ситуацією, яка склалася у нашій країні, прояви насильства у суспільстві зашкалюють. Соціум – агресивний, і недружній до дитини. Дорослі повинні зрозуміти, що відповідальні за щасливе дитинство своїх дітей, - розповідає Галина Михайлівна.

Це Марго. Робота дівчинки виокремлюється з-поміж інших дитячих робіт серйозністю. Тато дівчинки, Максим Беркало-Овдій зізнається, що малювали всією родиною. На малюнку зображена маленька дівчинка у нічній сорочці, яка прокинулася серед ночі через крики батьків. Це один з видів насильства – психологічний. Дитина стає свідком сварок батьків.

- Нам запропонували у дитячому садочку взяти участь у конкурсі. Такі конкурси актуальні, адже в нашій країні насильство присутнє будь-де. Раніше ми з дружиною бувало сварилися. А потім я брав участь у бойових діях на Сході. Я переглянув свої погляди, ставлення до своєї родини, - розповідає батько Марго.

Ігор Турянський, дипломат, розповів, що визначити найкращі роботи було дуже важко.

- Іноді навіть сльози проступали. Адже дітки відчули на собі домашнє насильство  або насильство у школі.

Сподіваємось, що такі актуальні дитячі конкурси стануть гарною профілактикою насильства у суспільстві.