Навігатор на 13-те грудня: куди піти у Києві

Навігатор на 13-те грудня: куди піти у Києві

Вечір освітній: "Звідки родом козак Мамай"

На лекції розмова піде про улюблену постать в українському фольклорі, народному та професійному живописі, літературі та поезії… Через століття прийшло до нас ім’я козака Мамая. Це – ідеалізований образ козака і українців загалом. Він захисник українського народу, мандрівник і воїн, жартун і філософ, бандурист і співак, простодушний і мудрий чаклун, казкар і характерник в одній особі. Його образи можна зустріти чи не в кожній хаті поряд з іконами. Лектор Олександр Георгійович Босий – кандидат історичних наук, та активний дослідником старовини.  .

Коли: о 15.00 
Де: Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого, вул. Михайла Грушевського, 1 
Вхід вільний 

Вечір інтелектуальний: Україна в новій Європі

У 1956 році Мілан Кундера виступив із есеєм «Трагедія Центральної Європи», у якому обґрунтовував ціннісну та цивілізаційну нерозривність Центральної Європи та Європи Західної. Центр «Нова Європа» та "Видавництво Старого Лева" продовжують серію презентацій-дискусій навколо збірки есеїв українських інтелектуалів «Нова Європа». 
На дискусії за участі письменниці та співавторки збірки Світлани Пиркало йтиметься, хто може стати українським Кундерою та «вписати» Україну у європейський дискурс. 

Коли: о 16.00
Де: Книгарня Старого Лева, вул. Прорізна, 10
Вхід вільний за умови реєстрації 

Вечір з культурами світу: Global Youth Culture 

Бажаєш бути свідком того, як переплітаються між собою культури світу?  Це можливо на Фестивалі культур, що проводять волонтери після повернення з країн, де вони прожили цілий рік!  Неймовірні враження, історії пережитого досвіду та танці з усіх куточків планети Африка, Індія, Південна Америка, Азія.  Окрім культурного заходу, програма Фестивалю передбачає ярмарок культу  від посольств різних країн та молодіжних організацій, освітні та культурні проекти. А також численні можливості для знайомства і спілкування учасників.
 
Коли: 16.00 - 20.00
Де: Міжнародний конгрес-центр "Український дім", вул. Хрещатик, 2
Вхід вільний за реєстрацією 

Андріївські вечорниці у бібліотеці

У народі свято Андрія Первозванного ще називають Калитою. Вечорниці – одна з найцікавіших українських традицій, що дійшла до нашого часу! На вас чекають українські народні танці та пісні, традиційні ворожіння, майстер-клас та конкурс на найкраще українське вбрання, обряд "кусання калити" і смачне частування!

Коли: о 16.00
Де: Центральна бібліотека ім. Т.Г.Шевченка для дітей м. Києва,  проспект Перемоги, 25а
Вхід вільний​

Вечір з театральною легендою: сценографія Андрія Александровича-Дочевського

Андрій Александрович-Дочевський, учень Федора Нірода та Даніїла Лідера, впродовж 40 років працює в театрі, 27 років є головним художником Національного театру імені Івана Франка. Його сценографічні проекти були створені у співпраці з талановитими режисерами вітчизняної сцени: Сергієм Данченком, Романом Віктюком, Станіславом Мойсеєвим та іншими. На виставці представлено макети проектів сценографії, ескізні розробки до вистав, та ескізи театральних костюмів. Виставка "Сценоманія-сценофобія" триватиме до 31 січня. 

Коли: 17.00
Де: Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, вул. Лаврська, 9, корп. 26
Вхід вільний

Вечір поетичний: презентація збірки Валерія Гужви "Талісман"

Валерій Гужва – чоловік шляхетного крою і в житті і в поезії, який ще й уміє розгледіти свій талісман. Його поетика динамічна, філософська і лірично-притягальна, а тематика творів – актуальна і близька сучасному читачеві. А це, вочевидь, і є ключ до успіху. До збірки увійшли найсвіжіші вірші про святу і грішну душу, про любов і ненависть -  така партитура нової книжки. До участі запрошені: Юрій Щербак, Павло Мовчан, Теодозія Зарівна, Петро Засенко, Любов Голота. Ведучий: Михайло Слабошпицький.

Коли: о 17.00
Де: Національний музей літератури України, вул. Богдана Хмельницкого, 11
Вхід вільний

Вечір з Андрієм Кокотюхою: зустріч із читачами

Бібліотека імені Достоєвського запрошує на зустріч з  сучасним українським письменником, сценаристом та журналістом - Андрієм Кокотюхою. Ви маєте нагоду поспілкуватися з автором вже 70-ми виданих книг.

Коли: о 17.00
Де: вул. Освіти, 14а
Вхід вільний 

Вечір пізнавальний: «До історії вітчизняного мостобудування»

Зустріч присвячена історії київських мостів. Лектор - Валерій Лисенко, відомий київський екскурсовод і дослідник Києва. В КПІ ця розмова піде не просто так - саме Київський політехнічний почав готувати інженерів різних спеціальностей і мостобудівельників в тому числі. 1904 р. інженерне відділення очолив видатний вчений в галузі будівництва мостів Євген Оскарович Патон і він же читав загальний і спеціальний курси будівництва мостів. В Києві добре відомий міст Патона, в якому поєдналися дві великі пристрасті вченого – будівництво мостів та електрозварювання. А Борис Євгенович Патон народився і виріс на території Київського політехнічного. 

Коли: о 17.00
Де:  Бібліотека КПІ, проспект Перемоги, 37, 2 зал (3 поверх).
Вхід вільний за реєстрацією 

Андріївські вечорниці в книгарні

Запрошуємо на святкові вечо́рки від Спудейського Братства! Не пропустіть чудову можливість відпочити і розважитися під час сесії.  Дівчатам – провести магічні обряди ворожіння, заглянути в майбутнє і дізнатися про кохання. Хлопцям – побешкетувати, пройти казкові квести і показати себе. Усім разом – весело провести час за різноманітними іграми, запальними танцями і колядками, смачно поїсти та поспілкуватися.

Коли: о 17.30
Де: книгарня «Смолоскип», вул. Межигірська, 21
Вхід: 70 грн (у вишиванці – 50 грн).

Вечір пам'яті до 90-річчя Євгена Сверстюка "Панове, де Ваші шпаги?

До участі запрошені: Ніна Матвієнко (нар. арт. України), Лариса Кадирова (нар. арт. України);
лауреати премії імені Василя Стуса  Тарас Компаніченко, засл. арт України та гурт «Хорея козацька», дит. фольклорний гурт «Дай Боже» під орудою Ольги Мельник,  Ігор Жук, Олена Голуб, Олександра Матвійчук, а також Микола Косицький, Олеся Голуб, Віра Бондар. Слово-спомин матимуть дисиденти Василь Овсієнко, Йосиф Зісельс, Микола Горбаль.

Коли: о 18.00
Де:  Будинок Актора, Ярославів Вал, 7
Вхід вільний

Вечір з Донбасом: презентація книжки «Дикий Схід» Максима Віхрова

Видавництво "Темпора" і книгарня «Є» запрошують на презентацію книжки «Дикий Схід. Нарис історії та сьогодення Донбасу» Максима Віхрова. Автор осмислює історію Донбасу від ХVI століття і до сучасних подій. Історію Дикого Поля, теренами якого проходила межа між землеробською і кочовою цивілізаціями; місця дії «Слова о Полку Ігоревім»; землі козацьких сторожових застав; омріяного простору свободи й нового життя для шукачів кращої долі; «всесоюзної кочегарки»... Будучи очевидцем драматичних подій весни 2014-го року, автор «Дикого Сходу» приділяє особливу увагу анатомії донбаського сепаратизму, а також економічним, політичним і соціокультурним процесам, які зробили Донбас придатним для російських геополітичних авантюр.
 
Коли: о 18.30
Де: Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3
Вхід вільний​

Вечір мистецький: «Зникаючі безвісти» Романи Рубан

Наразі Червона книга України включає 542 види тварин та 826 видів рослин. Деяким наданий статус рідкісних, 25 видів зникли з природи назавжди, 175 видам рослин і 110 видам тварин наданий статус зникаючих. У проекті художниця досліджує межу між статусами «зникаючий» та «зниклий». Та у процесі підіймає питання, чи не зникне людина в екосистемах, які саморуч руйнує? Експозицію складає серія графічних робіт, виконаних у змішаній техніці на основі шовкодруку.

Коли: о 19.00
Де: Nebo Art Gallery, вул. Драгомирова, 14
Вхід вільний

Вечір музичний: святковий концерт від OPEN OPERA UKRAINE

Музика Генделя та естетика Бароко доповнять цей вечір у форматі камерного виступу.  Зірковим гостем стане Юрій Міненко  – вокаліст, який входить до топ-5 світових контратенорів. Він став першим українцем і взагалі контратенором, який 2009 року вийшов у фінал Мiжнародного конкурсу оперних спiвакiв «Спiвак свiту» в Кардiффi. 

Коли: 19.00
Де: Київський будинок вчених,  вул. Володимирська 45-а
Вартість квитків: 250 грн.

Вечір на велотреку: підсумки сезону та плани

На щорічній зустрічі можна дізнатися про роботу велотреку, почути про перемоги та невдачі, першими ознайомитися з планами на наступний сезон, а можливо і долучитись до їх реалізації. Окрім презентації, відбудеться розповідь Ігоря Хижняка "Таємна історія Tour de France". Про те, чому історія ТДФ могла закінчитись повним провалом вже наступного року після її тріумфального початку; як з’явилась класифікація за очками, хто був першим гірським королем та інші маловідомі факти найвеличнішої події велоспорту.

Коли: 19.00
Де:  Київський велотрек, вул. Богдана Хмельницького, № 58
Вхід вільний

Бароковий вечір: «Ексклюзиви» Кирила Стеценка

Скрипаль Кирило Стеценко запрошує на свій авторський проект в рамках серії "Ексклюзиви", присвячений творчості Йоганна Себастьяна Баха, Георга Фрідріха Генделя та Доменіко Скарлатті. Цього року кожному композитору виповнилося б 333 роки!  Партнерами Кирила Стеценка на сцені будуть блискучі українські музиканти, Олена Жукова (клавесин) і Ігор Пацовський (віола да гамба, віолончель). 

Коли: 19.00
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2,
Вартість квитків: 70-250 грн.

Вечір з французьким фльором: презентація книги "На каблуке"

Дружина високопоставленого дипломата, посла України у Франції, Нідерландах, Монако, пише про теми, з якими знайома не з чуток. Доля впустила авторку в закритий світ віталень і особняків Парижа, Гааги, Монте-Карло, Женеви, Страсбурга, а тепер Ірина Філіппова ділиться секретами з читачами..
Нова книжка кружляє навколо різних аспектів основної теми - мистецтва жити "a-la francaise". На цей раз автор пропонує розглянути цю тему через призму "поверхнево-дівочої" тематики. На прикладах з історії та сучасності Франції та інших європейських країн автор торкається питань сім'ї, кар'єри, краси, кохання, залежності, незалежності і самодостатності сучасної жінки. 

Коли: о 19.00
Де: Музей історії Києва, вул.  Богдана Хмельницького, 7
Вхід вільний

Вечір в театрі: казка для дорослих "Дракон"

Вистава режисера Володимира Горянського за мотивами вічно актуальної п'єси Євгенія Шварца «Дракон». За основу взятий казковий сюжет про дракона, якого не можна перемогти, тому що він живе в кожному з жителів міста. Ця історія зовсім не про чудовисько. Вона про людей, що не гoтові до свободи, адже життя під владою дракона вони вважають цілком прийнятною. Втративши одного тирана, вони покірно коряться іншому. Виявляється, вбити дракона недостатньо ...

Коли: 19.00
Де: Жовтневий палац, Алея Небесної Сотні, 1 
Вартість квитків: 150-830 грн.

Вечір в кіно: прем'єра фільму "Захід"

Історична мелодрама Ласло Немеша про молоду безстрашну дівчину. Дія фільму переносить глядачів у Будапешт часів Першої світової війни. 1913 рік. Молода Айріс Лейтер, яка виросла у сиротинці, прибуває до Будапешту. Дівчина намагається влаштуватись на роботу до знаменитого магазину капелюшків, який колись належав її батькам, отримує відмову. Айріс зустрічає незнайомця, який стверджує, що знає рідного брата дівчини, якого та ніколи не бачила. Героїня втягується у розслідування темних сімейних таємниць тоді як у Європі розв‘язується небувала історична катастрофа. Світова прем‘єра «Заходу» відбулась на Венеціанському кінофестивалі, фільм отримав нагороду ФІПРЕССІ.

Коли: о 20.00
Де: Культурний центр "Кінотеатр "Київ", вул. Велика Васильківська, 19
Вартість квитків: 90-120 грн.