Вчені розказали про доісторичного «морського монстра»

Вчені розказали про доісторичного «морського монстра»

Ця дельфіноподібна рептилія померла близько 180 млн років тому на території теперішньої Німеччини і затонула на дні стародавнього океану. Про це інформує видання National Geographic.

Знайдені рештки цього створіння збереглися дуже добре, що дало вченим можливість детально дослідити скелет. Також науковці провели хімічні досліди, які показали, що ці доісторичні тварини мали жировий шар, схожий на китовий.

- Іхтіозаври походять від рептилій, що мешкали на землі, але через 30 млн років вони стали рибоподібними. Вони це зробили першими, кити вже пізніше, - розповідає Рйосуке Мотані, палеонтолог з Каліфорнійського університету- Крім цього, іхтіозаври мають найбільші очі серед хребетних, а деякі пізніші види мали найбільшу кількість пальців: по дев'ять-десять в кожній руці.

Зазначимо, що підшкірний жировий шар виконує як функцію термоізоляції, захищаючи морську тварину від переохолодження, так і підвищує плавучість і обтічність обрисів тіла. Види, які вчиняють далекі міграції (наприклад, горбатий кит), під час кочувань живуть на запасах підшкірного жиру.