У Києві шукатимуть"четвертий вимір" українського авангарду

У Києві шукатимуть"четвертий вимір" українського авангарду

Цієї зими Центр сучасного мистецтва М17 відкриється масштабним проектом «Авангард: у пошуках четвертого виміру». 

- Ми зібрали головних фахівців усіх сфер :образотворче мистецтво, музика, кіно, література, мода щоб максимально розкрити тему авангарду для українців.  Завдання виставки — представити Україну як своєрідне «перехрестя» новацій в мистецтві першої половини ХХ століття, – розповідає директор Центру сучасного мистецтва М17 Наталія Шпитковська.

В рамках проекту будуть представлені твори Олександра Богомазова, Василя Єрмилова, Олександри Екстер, Давида Бурлюка, Анатолія Петрицького, Бориса Косарева, Олександра Родченка, Марії Синякової та Віктора Пальмова.  Окрім музейної частини, проект представить аудіовізуальне шоу від команди Front Pictures, яке «оживить» найяскравіші приклади світового авангарду. У внутрішньому дворі був створений мурал із мапою світового авангарду, на якій можна відшукати образи з історії новаторського мистецького напряму. Крім того, глядачі зможуть побачити агітаційні плакати, книжковий дизайн, ескізи до театральних декорацій та залишитися на перегляд авангардного кіно.

- Вперше серйозно піднімається тема українського авангарду. Показуємо його як невід’ємну частину східноєвропейського. Експозиція складатиметься з двох частин.  Це 1910-ті роки, коли кардинально змінилася картина світу, художники шукали нові шляхи її візуалізації, підходи. Класична картина з єдністю місця, дії, часу не могла задовольнити сучасну людину. Ми говоримо про митців як про мислителів, які думали космічними масштабами. Це епоха нової філософії світосприйняття. Відхід від фігуративу, експерименти з абстрактним, безпредметним мистецтвом. І другий період – 1920-ті роки, коли вже були знайдені базові елементи,  засоби художньої виразності. Мистецтво відмовилася від зайвого, від літератури, сюжету. Художник став мислити себе інженером, який не тільки придумує ідею, робить її макет та пускає в масове виробництво. З’являється конструкція  - об’єкт, який має функцію. Конструктивізм проявився в архітектурі, театрі, книговиданні, меблів і нарешті народив дизайн, - поділилася співкураторка виставки Олена Боримська. -   В першій частині показуємо автентичні твори митців. А в другій   - реалізацію ідей, наприклад, театральні декорації Меллера.  Більшість робіт будуть представлені широкій публіці вперше. Ще документи, афіші, плакати, ескізи, кінопокази.  Головна концепція, що Україна  стала перехрестям між західними і східними традиціями. Де народжувалися дивовижні ідеї та теорії. Створюємо карту українського авангарду. Показуємо міста, в яких вони працювали. Москва, Петербург, Владивосток, куди відправився Бурлюк, Вітебськ, де заснував школу Малевич, Київ, Одеса, Львів, Харків, Вербовка. Говоритимемо про інновацій авангарду. Назвали проект «Авангард: у пошуках четвертого виміру», бо тоді всі шукали четвертий вимір. Уходили від видимого і реального. Намагалися візуалізувати світ за межами цього. Хтось розумів це як категорію часу, хтось як духовну сутність. 

В рамках освітньої частини відбудуться: лекції, дискусійні панелі, зустрічі та форуми. За чотири місяці глядачі зможуть повністю розкрити для себе тему революційного мистецького напрямку, в якому українські митці відіграли визначну роль.

Коли: з 15 грудня, з 11.00 до 22.00, пн.. вихідний
Де: Центр Сучасного Мистецтва М17, вул.. Антоновича 102-104
Вартість квитка: 100 грн., пільговий 70 грн. (для дітей, пенсіонерів, студентів)
Більше інформації на сайті 

Нагадаємо, театр в подарунок: столична оперета прпонує сертифікати для глядачів.