Навігатор на 11-те грудня: куди піти у Києві

Навігатор на 11-те грудня: куди піти у Києві

Акція дня: #SaveOlegSentsov 

За ґратами досі перебувають близько 70 політв’язнів у Росії та окупованому Криму, більше сотні полонених на Донбасі та захоплені нещодавно в полон 24 українські моряки. 11 грудня ми згадаємо основні статті Загальної Декларації та тих українських заручників Кремля, щодо яких ці статті цинічно порушуються. Символічно, що 12 грудня премію Сахарова будуть вручати найвідомішому із них. Сам Олег Сенцов зустрічатиме ці події за ґратами. Маємо донести до лідерів різних країн кілька простих вимог: ініціювати перемовний процес, ухвалити національні закони для запровадження персональних санкцій, боротися за реальне втілення основоположних принципів Загальної Декларації з прав людини.

Коли: об 11.00
Де: Посольство Європейського союзу в Києві, вул. Володимирська, 101

Вечір з письменницею

Бібліотека імені Достоєвського запрошує на творчу зустріч усіх поціновувачів творчості талановитої письменниці й журналістки, майстрині сценарної фільмографії та переможниці багатьох літературних конкурсів - Ірен Роздобудько.

Коли: о 17.00
Де:  вул. Освіти, 14а
Вхід вільний

Вечір з бароковою музикою

Скрипаль Кирило Стеценко запрошує на авторський проект в рамках серії "Ексклюзиви", присвячений творчості Йоганна Себастьяна Баха, Георга Фрідріха Генделя та Доменіко Скарлатті. Концерт має назву «Barocco Geniuses Millennium». Партнерами Кирила Стеценка на сцені будуть блискучі українські музиканти, лауреати міжнародних конкурсів Олена Жукова (клавесин) і Ігор Пацовський (віола да гамба, віолончель). У програмі – барокова музика – сонати для скрипки та бассо-контінуо (клавішні та віолончель).

Коли: о 17.00
Де: Національний музей літератури України, вул. Б. Хмельницького, 11

Подорож у Гімалаї

Охочих запрошують на відкритий перегляд авторського фільму «Гімалаї Всередині», створеного під час експедиції в індійські Гімалаї. А також на однойменну фотовиставку. Зйомки проходили в світовій столиці йоги містечку Рішікеш, в автентичних гімалайських селах, а також високо в горах, на льодовику Гомукх, де беруть свій початок води священної Ганги.

Коли: о 18.00
Де: Київська Школа Фотографії, вул. Ділова, 5А, другий поверх.
Вхід вільний​​

Вечір важливий: "Дівчата зрізають коси"

Український інститут національної пам’яті презентує книгу про жінок на війні “Дівчата зрізають коси”. Вона містить спогади 25 жінок-військових, які брали участь в АТО у складі Збройних сил України та добровольчих підрозділів у 2014-2018 рр. як стрілки, кулеметниці, медики, мінометниці, снайперки тощо. Йдеться про бойові операції різних років на Луганщині та Донеччині, про звільнення українських міст та сіл від окупантів, спогади про побратимів, місцевих мешканців, воєнний побут, а також роздуми про становище жінки в українському війську в різні періоди війни. Розповіді доповнені фотографіями із зони бойових дій. Ці історії було записано з листопада 2017 до липня 2018 року воєнною кореспонденткою Євгенією Подобною.  У презентації книги візьмуть участь всі, хто працювали над збірником, та героїні-учасниці бойових дій. 

Коли: о 18.30
Де: Національний музей літератури України, вул. Б. Хмельницького, 11
Вхід вільний

Вечір у філармонії: концерт з передмовою

В закладі вирішили робити дещо нове - почати концерт невеликою передмовою від фахівців. Це буде відбуватися прямо у фойє біля фонтанчика, у неформальній обстановці. Перша лекторка - Юлія Бентя, музикознавиця, відповідальна редакторка часопису "Критика". 
У програмі концерту Київського камерного оркестру під орудою харизматичного диригента Міхеїла Менабде (Грузія-Австрія) прозвучить музика Бели Бартока, Ігоря Стравінського та сучасного українського композитора Святослава Луньова. 

Коли: о 18.30
Де: Володимирський узвіз, 2
Вартість квитків: 70-300 грн.

Вечір пізнавальний: цифровий публічний простір 

Французький інститут в Україні запрошує на останню лекцію циклу «Громадський простір: мобілізації, залученість, приналежність», створений за підтримки Фонду д’Аламбер. Якщо спочатку інтернет сприймався як простір політичної емансипації, то сьогодні він вважається інструментом небезпечної деградації суспільного життя. "Фейкові новини", тролінг, замкнутість в інформаційних бульбашках та поляризація публічного простору стали головними темами сучасних дебатів. Цифровий простір представляється як нерегульований ринок інформації, що залежить від примх алгоритмічного вибору основних інтернет-гравців. У своїй презентації професор соціології Домінік Кардон покаже, як соціальні науки можуть мобілізувати цифрові методи для розуміння інформаційних практик в інтернеті та нових шляхів поширення цифрової інформації. Лекція французькою з послідовним перекладом українською
 
Коли: о 19.00
Де:  Французький інститут в Україні, вул. Гончара, 84
Вхід вільний за попередньою реєстрацією

Вечір історичний: "Язичницьке православ'я, або феномен двовір'я"

Наталія Кривда – доктор філософських наук, професор, директор Единбурзької бізнес-школи присвятить лекцію двовір'ю, цікавому феномену нашої культури. Поговорить про те, коли, як і чому на місці колишніх жертовних гаїв виникла "Свята Русь".  Чому києво-руська культура має таке драматичне поєднання різнорідного ? І що ж таке феномен двовір'я? Йтиметься про символіку свят, особливості пантеону святих, переплетення церемоній і ритуалів, про прикраси і назви київських вулиць 

Коли: 19.00
Де: Контактова площа, 7
Вартість участі: 180 грн.

Вечір з Сергієм Бабкіним: "Музасфера"

У вересні Бабкін презентував свій 13-й за рахунком і перший повністю україномовний альбом «Музасфера». До трек-листа платівки увійдуть легендарні «Де би я», «Хто далі йде» і ще 12 нових пісень, що створюють неймовірну атмосферу, в яку можна буде зануритися на концерті: світ ідей, музики та містики Бабкіна.

Коли: о 19.00
Де:Національний палац мистецтв Україна, вул. Велика Васильківська, 103
Вартість квитків: від 400 грн.

Вечір в кіно: магія води та світла​ Моне

Унікальна можливість побачити увесь цикл «Водяні лілії», який складається з 250 картин французького художника-імпресіоніста Клода Моне (1840-1926), виконаних у техніці олійного живопису. Картини, що зображують квітник садиби Моне в Живерні, становили головний предмет творчих зусиль художника в останні тридцять років його життя. Багато з робіт були створені, коли Моне вже страждав від катаракти.​

Коли: о 19.00
Де: Планета кіно, РЦ "Блокбастер", проспект Степана Бандери, 34B
Вартість квитків: 150 грн.

Вечір в театрі: "Асексуали" для дорослих
 
Дикий театр представляє виставу про світ, де не вірять в любов, за п'єсою "Клас Бенто Бончева". Автор Максим Курочкін. Уявіть собі світ в якому зникла любов і (о Боже) секс. Більше нема поділу на жінок і чоловіків, дітей можна як каву замовити в автоматі, а погляд у вічі більше 3 секунд вважається непристойністю.  Саме тут одного дня Санді знайомиться з Бенто, одним з найуспішніших учнів курсу «Статевої історії людства».

Коли: 20.00 
Де: Сцена 6, Довженко-Центр, Васильківська, 1
Вартість квитків: 150-400 грн.​

Вечір мистецький:"Ні риба, ні м'ясо"

Алегорично та іронічно художники розмірковують над життям, смертю та коханням. Підсерія полотен «РибаLove» несе найупізнаваніший символ любові – червоне серце, а риба, що зустрічається тут у безлічі варіантів – символізує життя та Христа. Серія картин «М’ясо» викриває людські гріхи та вади: образи на полотнах агресивні та приземлені, а алегорії та гумор тяжіють до сарказму. Експозиція триватиме до 30 грудня

Коли: о 19.00
Де: Центр Сучасного Мистецтва «Білий Світ», вул. Пушкінська, 21а
Вхід вільний