Україна здобула перший рекорд у всесвітньому рейтингу "роботяг"

Україна здобула перший рекорд у всесвітньому рейтингу "роботяг"

Вже вп'яте швейцарський аналітичний інститут IMD Business School оприлюднив рейтинг якості міжнародної робочої сили World Talent Ranking.  

Україна посіла 48 місце, піднявшись на 11 позицій у порівнянні з минулим роком.

- З 2014 року рейтинг якості робочої сили оцінює, як розвиваються 63 країни світу. Для досліджень залучають висококваліфікованих фахівців з різних областей науки, культури і освіти. Цього року найбільш успішними країнами з конкурентоспроможності є переважно європейські країни з середнім рівнем економіки. Більше того, саме ці країни мають високий рівень інвестицій в освіту та якість життя, - розповів Артуро Бріс, директор Центру світової конкурентоспроможності IMD.

Рейтинг "талантів" оцінює якість фахівців у країні. Для цього використовують три критерії: інвестиції в розвиток власних талантів, привабливість для іноземців, а також рівень підготовки фахівців і конкурентноспроможність.

За цими критеріями країни набирають бали від 0 до 100. Позиція в рейтингу вираховується за середнм балом трьох показників. 

Україна перебуває на 48 місці. Стрибок на 11 позицій є першим рекордним ривком для рейтингу. 

Загалом в дослідженні взяло участь 63 країни. Лідером рейтингу стала Швейцарія, "срібло" у Данії, третє місце отримала Норвегія. Останні місця у рейтингу посіли Мексика, Монголія та Венесуела.