Новорічна ялинка у Києві: скільки коштує, де купити, як перевірити

Новорічна ялинка у Києві: скільки коштує, де купити, як перевірити

В Україні щороку на 5 тисячах гектарів землі підприємства Держлісагентства вирощують  15 мільйонів хвойних дерев спеціально доля новорічних свят. Але, за словами гендиректора ДП «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» Віктора Мельниченко, у продаж надходять лише 0,5 мільйони дерев. Їх продають оптовикам. В нинішньому сезоні ціни на новорічні ялинки майже не змінилися. Один погонний метр при оптовій закупівлі відпускають по 60-70 гривень в залежності від породи деревця.  Підприємства Держлісагантства влаштовують свої пункти продажу зрубаних дерев, і дерев у горщиках. Місцеві адміністрації також виділяють території під ялинкові базари. Все, що продається поза цими локаціями, має викликати питання у покупців та правоохоронних органів. Нагадаємо, штраф за незаконну вирубку й продаж дерев складає від 500 до 2000 гривень.

Як купити «законну», а не браконьєрську ялинку.

-Всі законно заготовлені дерева повинні мати маркування від виробника – бірками або пластиковими чіпами, - пояснив представник розробника системи ЕУД -програми з маркування й обліку деревини австрійської компанії Latschbacher gmbH Андрій Вороний. – Крім лісгоспів до маркування своєї продукції можуть приєднатися фермерські господарства і сільради, що мають такий бізнес. Перевірити хто, де і чи законно виростив ялинку можна так. Шукаєте у пошуку Гугл «Ялинка інфо», або заходите на сайт Держлісагентства. Зелений логотип з ялинкою саме той ресурс, який вам треба. Вводите номер, зазначений на чіпі або стрічці, натискаєте «перевірити» і вам висвічуються дані хто і де виростив дерево.

На фото: такими засобами маркування - стікерами - мають позначати ялинки, що продають легально 

Спеціалісти наголошують також на необхідності прийняття урядом постанови про електронний облік всієї деревини, що заготовляється в Україні, а не тільки новорічних хвойних дерев. Адже таким чином буде легше боротися з контрабандою, незаконної вирубкою лісів.

На питання про утилізацію ялинок, що засохли у квартирах, або не проданих дерев, Віктор Мельниченко розповів, що оптові покупці такої продукції самі мають займатися утилізацією (деревця охоче приймають зоопарки), а також комунальні підприємства міст організовують приймання ялинок для переробки. Таким чином, використовувати живі деревця на свята значно екологічніше й безпечніше для природи, ніж ялинки з поліетилену.

У Києві почали патрулювати навколишні ліси

Тим часом у Києві посилили контроль за хвойними насадженнями у парках, скверах і лісах. За повідомленням Управління екології та природних ресурсів КМДА на території міських лісів організовано патрулювання мобільними групами працівників лісової охорони комунальних лісопаркових господарств та міського декоративного розсадника «Теремки» задля забезпечення охорони хвойних насаджень від самовільних порубок у передноворічний період 2019 року.

Особливу увагу фахівці приділятимуть ділянкам цінних й інтродукованих хвойних порід, насадженням на території об’єктів природно-заповідного фонду, а також хвойним насадженням молодшого класу віку, включно з тими, що примикають до автодоріг, залізниць.

А комунальні лісгоспи розпочали реалізацію новорічних ялинок, які заготовлюються на спеціальних плантаціях або під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів. Такі методи мінімізують шкоду для навколишнього середовища.

Де придбати ялинку у Києві

Ялинки можна придбати за адресами: вулиця Святошинська, 24 (КП «Святошинське ЛПГ»), вул. Новоросійська (Опришківська), 35 (КП «Дарницьке ЛПГ»). Ціни за ялинку стартують від 66 грн (в залежності від розміру та породи дерева).

Нагадуємо, що розмір шкоди, заподіяної зеленим насадженням незаконним вирубуванням хвойних дерев у межах міст та інших населених пунктів (постанова КМУ від 08.04.1999 № 559) складає від 1152 грн до 1852 грн (в залежності від розміру дерева).

Але не дивлячись на значні штрафи, у столиці вже продають сумнівні сосни й ялинки у непристосованих для цього місцях. Такий імпровізований базар кореспонденти «Вечірки» побачили біля станції метро «Дорогожичі».


Фото Марії Лисенко та Тетяни Войтович "Вечірній Київ"

Читайте також у "Вечірці" "Ялинки у Києві продаватимуть на 190 локаціях"