Навігатор на 10-те грудня: куди піти у Києві

Навігатор на 10-те грудня: куди піти у Києві

Подія дня: зустріч з правами людини

Цей день – особливий цього року, бо ми відзначаємо 70-річчя Загальної декларації прав людини.  Охочих  запрошують на великий захід просто неба - поспілкуватися з людьми, які день за днем розмовляють з жертвами порушень прав людини в зоні конфлікту та поза нею, та які проливають світло на нерозказані історії.  Представники ООН та посли різних країн приєднаються до цієї події. Відвідувачі матимуть змогу: перевірити свої знання з прав людини та отримати призи, додати свій голос до голосу мільйонів людей, які відзначають День прав людини в усьому світі, побачити броньовані машини ООН, які приїдуть зі сходу країни, зігрітися чашкою чаю.

Коли: 12.00-16.00
Де: Михайлівська площа
Вхід вільний 

Відкриття резиденції Супер Миколая

Укрпошта спільно з компанією «BIG HAND FILMS» з нагоди виходу у прокат фільму «Пригоди S Миколая» відкриють головну резиденцію нового українського супергероя - Супер Миколая. Очікуються актори фільму Марія Єфросиніна та Василь Вірастюк, режисер стрічки Семен Горов та продюсер Марія Каель.
В резиденції можна буде поспілкуватись та сфотографуватися із Миколаєм та його помічниками - янголом і царем, надіслати вітання листом друзям і рідним. Також на Головпоштамті діятиме Новорічна поштова резиденція, де діти можуть написати листа новорічному чарівнику із розповіддю про свої успіхи, добрі справи та мрії. Послання з побажаннями необхідно відправляти за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 22, 01001, вказавши повну адресу відправника, щоб отримати у відповідь передноворічний лист від чарівника.
Резиденція в Головпоштамті працюватиме протягом 10-19 грудня з 13.00 до 20.00 у будні та з 12.00 до 20.00 - у вихідні.

Коли: о 12.00
Де: Головпоштамт, вул. Хрещатик, 22
Вхід вільний

Мандрівка у Японію: зимова виставка ікебани

Серед робіт, створених викладачами та студентами курсів мистецтва аранжування квітів ікебана УЯЦ, представлені як традиційні форми ікебана, так і композиції в вільному стилі. Це чудова нагода серед холодної зими поринути у квітучий сад та носолидитися незвичними фантазіями до Різдва та Нового року. Графік роботи виставки: 10-14 грудня з 11.00 до 19.00.

Коли: з 11.00
Де: Виставкова зала Українсько-Японського центру, Бібліотека КПІ ім. Ігоря Сікорського, просп. Перемоги, 37, 4 поверх
Вхід вільний

Вечір пізнавальний: "Валізи правозахисників"

З нагоди 20-ї річниці Декларації ООН про захист правозахисників відбудеться презентація виставкового проекту «Валізи кримських правозахисників» (життя під час збройного конфлікту) та «Валізи правозахисників, які опинилися в ситуації ризику».
В ескпозиції -  валізи з речами правозахисників, які вимушені були залишити півострів, активістів зі Сходу України, Азербайджану, Білорусі, які через свою діяльність опинились в небезпеці і рятували своє життя, а також валіза ромського активіста, який і зараз перебуває в ситуації ризику. Складається з 7 «валіз» з особистими речами реальних активістів правозахисників. Триватиме до 14 грудня.

Коли: 16.00 - 18.00
Де: «Кримський дім», вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 9 
Вхід вільний

Вечір музичний: цикл Олів'є Мессіана 

«Двадцять поглядів на немовля Ісуса» — один з найвідоміших творів Олів'є Мессіана. Композицію написано 1944 року у Парижі для піаністки Івонни Ларіо, учениці Мессіана (у майбутньому - дружини). Цикл із 20 частин - це своєрідні варіації на католицьку богословську тему, що чергуються за принципом контрасту: на зміну спокою приходить напруга, млість змінюється суворістю, а суворість - посмішкою. Упродовж твору постійно повторюються декілька впізнаних тем, які відіграють роль лейтмотивів. За словами самого композитора, цикл писався під впливом текстів Фоми Аквінського, Іоанна Хреста і Терези з Лізьє. Твір виконає піаніст Антоній Баришевський. 

Коли: 19.00
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2
Вартість квитків: 70-250 грн.

Вечір з мистецтвом: презентація книжок і виставки

Мистецьке об'єднання "ЧервонеЧорне" представляє нові видання Влади Ралко та Володимира Буднікова - «Привид свободи» та «Політ». Ці книги стали результатом творчої співпраці Влади Ралко та Володимира Буднікова у резиденції  «ЧервонеЧорне» в Каневі.  З 10 по 17 грудня  в музеї триватиме виставка «Свобода та її привид» - експозиція творів з однойменних циклів художників, що вперше будуть виставлені в Києві. У «Польоті» Володимира Буднікова йдеться про рух і свободу, «Привид свободи» Влади Ралко – про свободу, затиснену в лещата між Системою та Звичаєм.

Коли: о 19.00
Де: Музей історії міста Києва, вул. Б. Хмельницького, 7
Вхід вільний 

Вечір з легендою: Didier Marouani & Space

До ювілейного туру Дідьє Маруані підготував абсолютно нове шоу - з освітленням, магічними спецефектами та лазерним шоу. Дідьє Маруані та гурт SPACE протягом 2 годин виконають свої хіти, а також здивують новим звучанням та прочитанням. В концерті візьме участь запрошена українська зірка, яка виконає 2 пісні на одній сцені з Дідьє та SPACE.

Коли: 19.00
Де: Палац України, вул. Вел. Васильківська, 103
Вартість квитків: від  250 грн.

Вечір літературний: "Капітан Смуток"

Видавництво Фабула  запрошує на презентацію дебютного роману  соліста гурту "Фіолет" Сергія Мартинюка. Нічні трамвайні тріпи з казковими красунями, пилюка незвіданих шляхів автостопу, розбиті обличчя й душі, повії-філософи на автозаправках, колишні жінки, первістки, пам’ять і забуття, любов та ненависть, минуле й майбутнє, слово… мовчання, бунт і смиренність…Загадкова мета вестиме героїв химерними лабіринтами їхніх власних сподівань, страхів та ілюзій, а справжній сенс цієї мандрівки вони осягнуть лише наприкінці дороги, що сама — наче заново прожите життя. 

Коли: о 19.00
Де: книгарня Є, вул. Лисенка, 3
Вхід вільний 

Вечір театрільний "Ефект Мінетті"

Комедія поставлена за за мотивами п’єси "Мінетті" Томаса Бернгарда. 
- Це не історія вигаданого персонажа, де немає лінійної послідовності подій, місця та часу. Це не історія-одіссея подорожі героя до самого себе.Це не історія. Це лише тільки гра, - інтригують організатори.

Коли: о 19.00
Де: НЦТМ ім. Леся Курбаса, вул. Володимирська, 22В
Вартість квитка: 200 грн., для студентів, школярів 100 грн.

Вечір фольклорний: 30-річчя театру "Берегиня"

До програми ввійшли кращі фрагменти вистав та концертні номери із репертуару Київського академічного театру українського фольклору "Берегиня". Ви зможете почути та побачити кращі зразки вокальної, інструментальної та танцювальної української національної культури в виконанні 45 акторів театру. Також на концерт запрошені відомі діячі культури, мистецтва та науки. 

Коли: 19.00 
Де: Центр культури і мистецтв Служби безпеки України, вул.Ірининська,6
Вартість квитків:  80-300 грн.

Вечір з кіно: "Літня Інтерлюдія" Бергмана

До 100-річчя видатного режисера кіноклуб "Ракурс" покаже "Літню Інтерлюдію" Інгмара Бергмана (1951). Марі – прима-балерина стокгольмської королівської опери. За нею доглядає Давид Ністрем, але Марі поводиться з ним холодно. Після репетиції «Лебединого озера» вона знаходить у себе в гримерці блокнот, який виявляється щоденником Хенріка, з яким вона зустрічалася більше десяти років тому. Через проблеми з електропроводкою в опері репетиція переривається, і Марі відправляється на той острів, де вона колись зустріла Хенріка, по дорозі воскрешаючи в пам’яті події своєї юності.

Коли: о 19.00
Де: Дім "Майстер Клас", вул. Б. Хмельницького, 57б
Вартість квитка: 50 грн., потрібна реєстрація 

Вечір з сучасною музикою: Recitation

Зимовий вечір понеділка. Ви приходите до Центру Довженка, підіймаєтесь на Сцену 6. Гасять світло. Час від часу ви бачите виконавиць, проте більшу частину часу лиш чуєте. Кейдж, Булез, Апергіс, Рімм, Відманн, Айслер. Лише іноді звуки долинають зі сцени: частіше джерело вібрацій в зовсім неакадемічної позиції. Ведені сопрано і кларнетом, ви досліджуєте акустичний простір Сцени 6, і, заодно, простір семантики, домислюючи шепіт, клацання клапанів, крик, фрулато, що щойно відлунали.  У концерті, організованому Kyiv Contemporary Music Days, беруть участь запрошені Сара Марія Сан (сопрано) і Ніна Янссен-Дейнцер (кларнет).

Коли:  20.00
Де: Сцена 6, Довженко-Центр, вул. Васильківська, 1
Вартість квитків: 100-250 грн.