"Повітряні змії" добуватимуть електрику під водою

"Повітряні змії" добуватимуть електрику під водою

Шведська компанія Minesto, що займається розробкою морських енергетичних технологій, нещодавно представила унікальний винахід — підводну океанську електростанцію Deep Green, яка добуває енергію від руху морських течій за допомогою пристрою схожого на повітряного змія, який ширяє у товщі води. Електростанція складається з гідродинамічного крила і турбіни, яка прикріплена ​​до якоря на морському дні.

- Уявіть, що ви стоїте на пляжі, пускаючи за вітром повітряного змія. Ви відчуваєте потужну силу підйому, з якою змій тягне канат, коли вітер намагається віднести його геть. Коли ж ви пересуваєте змія вбік, помічаєте, що він летить швидко - швидше, ніж дме вітер, - пояснюють винахідники принцип роботи технології на сайті Minesto.

- Якщо ви прикріпите до повітряного змія турбіну і помістите його в океан, де замість вітру діє струмінь води, ви отримаєте концепцію Deep Green - запатентованої океанської електростанції Minesto.

Те, що робить Deep Green відмінною від інших припливних енергетичних технологій, - це крило, розмір турбіни та той факт, що електростанція "летить" під водою. Крило штовхає турбіну крізь воду по 8-подібній траєкторії, що дозволяє охопити велику площу на швидкості, яка в декілька разів перевищує фактичну швидкість підводної течії.

У центрі летючої частини встановлена ​​турбіна, ротор якої напряму з’єднаний з генератором у самому змії. Велика швидкість обертання турбіни дозволяє обійтися без редуктора та інших складних пристроїв, які забезпечують необхідну швидкість обертання генератора.

Струм, вироблений генератором Deep Green, в кілька сотень разів більший, ніж якби турбіна була нерухомою.

Згенерована таким чином електрика передається дротом до точки установки на дні. А звідти кабелем прямує на берег, де її вже можна продавати.

У Minesto розповідають, що планують зібрати цілий флот із підводних зміїв. Більше сотні таких апаратів зможуть забезпечувати до 80 МВт потужності.

Для довідки.

Компанія Minesto була заснована в 2007 році як підрозділ шведського аерокосмічного виробника Saab. З тих пір Minesto вдалося успішно розробити унікальну технологію Deep Green. Створив її інженер Магнус Ландберг (Magnus Landberg), який представив перший варіант винаходу ще у 2001 році. Тоді він назвав його Enerkite (від слів “energy” - “енергія” та “kite” - “летючий змій”).

Нагадаємо, раніше "Вечірній Київ" розповів, як завдяки сонячним батареям отримати додатковий дохід із власних дахів.

Ілюстрації узяті з сайту компанії Minesto, переклад з англ. - Анастасія Савицька.