Прем’єр-міністр: нерівність в оплаті жінок і чоловіків треба ліквідувати

Прем’єр-міністр: нерівність в оплаті жінок і чоловіків треба ліквідувати

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що необхідно розв’язати проблему нерівності в оплаті праці жінок і чоловіків, яка має місце в Україні. Це питання необхідно розглянути і вирішити рівні центральної влади, в тому числі, за допомогою парламенту.

-Зараз нам потрібно ліквідувати нерівність в оплаті праці. Дивимося на статистику і бачимо, жінки, чомусь, отримують менше грошей. Це дикунство, і цього не може бути у суспільстві. Проблема потребує негайного вирішення. Якщо будуть пропозиції системного врегулювання – ми консолідуємо більшість для ухвалення рішень, - він заявив під час Українського жіночого конгресу в Києві, повідомляє офіційний портал Уряду.

За словами Прем’єр-міністра, Конгрес стає впливовим рухом, який має широку суспільну підтримку.

-Я радий, що в Уряді представництво жінок зростає. П’ята частина Уряду – це жінки. І я знаю, що там, де за справу беруться жінки, є точність, відповідальність і висока якість, - наголосив Володимир Гройсман.

Український жіночий конгреспройшов у Києві вдруге і зібрав близько 500 найбільш активних та успішних жінок і чоловіків зі сфер політики, бізнесу, неурядових організацій та медіа України.

Мета Конгресу – об'єднати людей довкола ідеї забезпечення ґендерної рівності в різних секторах українського суспільства.

Цього року одними з ключових тем зібрання стали кар’єрні можливості жінок в армії, поступове збільшення частки жінок серед працівників органів влади та проблеми домашнього насилля.

Нагадаємо, до Дня місцевого самоврядування Міністерство регіонального розвитку зацікавилось представництвом жінок у місцевих виборних органах, щоб зрозуміти ступінь дотримання ґендерної рівності у цій сфері. Найбільша кількість жінок в органах місцевого самоврядування представлена у сільських та селищних радах (46%), найменша (12,5%) – у Верховній Раді.

Як розповідав “Вечірній Київ”, у Київраді ситуація з ґендерною рівністю краща, ніж у парламенті.