В Україні відзначили Міжнародний день боротьби з корупцією

В Україні відзначили Міжнародний день боротьби з корупцією

«Реалізація державної антикорупційної політики у міжнародному вимірі» — так називалась III Міжнародна науково-практична конференція, яка нещодавно відбулась у Національній академії внутрішніх справ України. Головна тема — міжнародна боротьба з корупцією.

Щороку 9 грудня у світі відзначають Міжнародний день боротьби з корупцією — цю дату встановили за резолюцією Генеральної Асамблеї ООН ще в 2003 році. А в грудні-2005 набула чинності Конвенція ООН проти корупції. З того часу цей міжнародний правовий документ підписали і ратифікували близько 220 держав, у тому числі й Україна (яка приєдналась до Конвенції у жовтні-2006).

Зважаючи на цю подію, 7 грудня у Києві організували широкомасштабні заходи за участю заступника міністра внутрішніх справ України Тетяни Ковальчук. На конференції також були представники профільного парламентського комітету, Національної академії внутрішніх справ (НАВС), громадської організації «Центр запобігання та протидії корупції» та інші зацікавлені сторони. Загалом, до антикорупційної теми долучились близько 300 представників різних галузей діяльності, міжнародні експерти та управлінці державного сектору.

Як дізналась «Вечірка», під час конференції працювало три секції за профільними напрямами: корупція як світоглядна проблема, правовий механізм відповідальності за корупційні правопорушення, організаційні та практичні питання запобігання корупції. Значна увага приділялась питанням підвищення кваліфікації науковців за даною тематикою. Учасники конференції змогли отримали чудову нагоду — набути нові знання та навички для подальшого застосування у професійній діяльності, обмінятись досвідом та налагодити співпрацю у галузі протидії корупції.

Під час діалогу експерти обговорили цілу низку актуальних питань: правові аспекти формування та реалізації антикорупційної політики держави, запровадження освітніх програм у вихованні молоді, процеси удосконалення законодавства України щодо запобігання корупції, методи зниження корупційних ризиків у системі розвитку держави, врахування європейського досвіду і стандартів у боротьбі та запобіганню корупції.

У нинішніх умовах, зважаючи на підтримку керівництва МВС та Національної поліції, здійснюється підготовка курсантів з методик кримінального аналізу та комп’ютерної розвідки (що широко використовуються в країнах Євросоюзу як засоби протидії корупційній злочинності). Про це повідомив проректор НАВС Сергій Чернявський.

Також було проведено профілізацію кафедр і наукових підрозділів. Завдячуючи фахівцям, в Україні вже створено нові лабораторії з проблем антикорупційної діяльності та психофізіологічних досліджень, облаштовано центр підготовки та підвищення кваліфікації поліграфологів з використанням сучасної техніки. Протягом року проведено цикл тренінгів, семінарів і конференцій з питань протидії окремим виявам корупційної злочинності.

Враховуючи актуальність тематики, на базі НАВС спільно з міжнародними експертами запровадили цільові програми підвищення кваліфікації за новою спеціалізацією — «Антикорупційний менеджмент». Такі навчальні курси доступні для осіб, які здійснюють або будуть здійснювати заходи з питань запобігання корупції, причому не лише у державних структурах та органах місцевого самоврядування, а й навіть серед юридичних та фізичних осіб (які надаватимуть антикорупційну допомогу).

Тривалість курсу з антикорупційного менеджменту складає 24 дні (192 навчальні години). Орієнтовна вартість навчання — 2018,15 грн. Під час вивчення нової спеціалізації слухачі мають можливість удосконалити знання з основних положень Державної антикорупційної політики, законодавства про запобігання корупції, менеджменту антикорупційної діяльності, корупційних правопорушень, професійної етики у протидії корупції тощо. По завершенню освітнього процесу, за результатами контрольних заходів, видається документ державного зразка.