У Київраді з ґендерною рівністю – краще, ніж у парламенті

У Київраді з ґендерною рівністю – краще, ніж у парламенті

До Дня місцевого самоврядування Міністерство регіонального розвитку зацікавилось представництвом жінок у місцевих виборних органах, щоб зрозуміти ступінь дотримання ґендерної рівності у цій сфері.

Найбільша кількість жінок в органах місцевого самоврядування представлена у сільських та селищних радах (46%), найменша (12,5%) – у парламенті.

Київрада, нажаль, не є лідером у питаннях гендерної рівності: зі 120-ти київських обранців, лише 22-є депутатів або 18,3% становлять жінки, що є типовим показником для інших міських рад України.   

-На сьогодні тенденція представництва жінок в органах місцевого самоврядування така: 46% жінок — у селищних та сільських радах; 18% — у міських радах; 15% — у обласних радах; жінки-голови об’єднаних територіальних громад (ОТГ) становлять 14%. - розповів Віце-прем’єр-міністр –Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, повідомляє офіційний портал Кабінету Міністрів.

За його словами, найкраща ситуація з представництвом жінок в облраді склалась у Хмельницькій області21,4%, найгірша — в Одеській, там у облраді 8,3% жінок.

-Чим вище статус представницького органу – тобто, де більше можливостей, ресурсів, фінансів та впливу – тим у депутатському корпусі представництво жінки є нижчим. Разом з тим, якщо подивитись на виконавчі комітети місцевих рад – там ситуація з точністю навпаки – працює абсолютна більшість жінок, які кожного дня роблять свою роботу і реалізовують проекти. Тож, наша мета – збільшити представництво жінок в органах місцевого самоврядування хоча б на 30%. І це – наша спільна робота з Парламентом, — наголосив Геннадій Зубко.

Він також повідомив, що Мінрегіон з наступного року змінить Методику розроблення, проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації регіональних Стратегій розвитку. Вже у 2019 році вони будуть розроблятися з обов’язковим урахуванням ґендерної компоненти. Таким чином міністерство працює над запровадженням ґендерно-бюджетного орієнтування на місцевому рівні.

Нагадаємо, за даними Комітету виборців, Верховна Рада 8-го скликання має найбільше жінок-народних депутатів за всю історію незалежної України. 2014-го року до парламенту було обрано 47 жінок. Для порівняння, у Верховній Раді попереднього скликання було 44 жінки (9,9%), а у ВР першого скликання – лише 11 осіб (2,3%).

Як повідомляв “Вечірній Київ”, у столиці відзначають День місцевого самоврядування.