У центрі столиці встановили ялинку з сигаретами

У центрі столиці встановили ялинку з сигаретами

Акція  «Тютюнова ялинка для народних депутатів» пройшла сьогодні під Верховною Радою України. Люди тримають у руках плакати: «Яскраві вітрини – пастка для дитини». Вимога учасників – проголосувати за законопроект №4030а.

Ялинка символізує можливості, якими користуються тютюнові компанії, щоб сигарети залишалися доступними та привабливими для дітей.

Лілія Олефір, виконавчий директор ГО «Життя» розповідає про вимоги до народних обранців:

- Ялинка, прикрашена сигаретами зі смаком яблука, ванілі, полуниці, які коштують недорого та виглядають стильно та привабливо. Це нагадування депутатам, що за все скликання Парламенту, вони не прийняли жодного антитютюнового проекту закону. Єдине – підняття акцизів на сигарети.

Дослідження чітко показують, що діти, які не курять, але бачать рекламу сигарет мають на 64% вищий ризик почати курити, стверджують активісти. Вони пропонують прибрати сигарети з вітрин кіосків та магазинів, а також збільшити штраф за куріння у громадському місці до 371 грн.

Головний лікар  Київського міського Центру здоров'я Отто Стойка розповідає про медичний аспект куріння:
- Цей проект закону найбільш простий для прийняття і не вимагає додаткового фінансування. Але він внесе великий вклад у громадське здоров’я. 10-12% дітей починають курити звичайні сигарети у віці 15 років. У цьому ж віці спробували електронні сигарети – 19% підлітків. Це досить багато. Тобто починають курити підлітки з електронних сигарет. Причина – менше запах, і не почують батьки.

До речі лікар зазначає, що у батьків, які курять більше шансів, що й дитина буде курити. Особливо, коли курить і мама, і папа. Тому батькам потрібно розпочинати з себе.