На «Золотих воротах» показують життя громад з усієї України

На «Золотих воротах» показують життя громад з усієї України

Cьогодні, у День місцевого самоврядування, у фойє станції метро «Золоті ворота» відкрили фотовиставку «Великі світлини маленьких місць: моя громада – наше майбутнє», присвяченe реформі децентралізації. 

- Сьогодні Україна відзначає День місцевого самоврядування. Це свято небайдужих людей, які роблять все, щоби в Україні жилося краще. І це свято кожного з нас, бо всі ми живемо в певній територіальній громаді. Спільно з потужною програмою «U-LEAD з Європою» започаткували цей проект, плануємо проводити конкурс щорічно. Для киян – це можливість побачити свою Україну, відкрити нові її куточки, - підкреслила Лілія Попова, начальник відділу взаємодії з місцевими органами влади Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку. 
 
Фотовиставка є продовженням однойменного загальнонаціонального фотоконкурсу, проведеного навесні. Метою фотоконкурсу було підсилення місцевої ідентичності громадян зі своїми рідними громадами та поширення кращих практик, створених у ході реформи децентралізації.

 - З 1200 фотографій, які надійшли на конкурс, відібрали 50 знімків. Тут демонструється 16-ть. Ми хотіли показати не тільки природні ландшафти, а й конкретні об’єкти та людей. Деякі фотографії розповідають про те, чим пишаються мешканці цих містечок, інші – про результати втілення реформи децентралізації, завдяки чому громада отримала більше коштів для покращення інфраструктури. Наприклад, ремонт доріг. Ми помітили, що багато будується спортивних майданчиків, що, можливо, пов’язано і з освітньою реформою «Нова українська школа». Вони дуже затребувані молоддю, - поділилася Астрід Коль, представниця програми «U-LEAD з Європою». - Децентралізація, як на мене, – це не тільки адміністративна реформа.   Це місцеве самоврядування – тобто самі мешканці мають більше можливостей впливати на місцеву політику, брати участь в розвитку їх громаді. І це дуже важливо, бо тільки в діалозі між місцевою владою і мешканцями можливі спільні рішення та майбутнє.  

Станція метро «Золоті ворота» є однією з найбільш відвідуваних станцій київського метрополітену(за добу 6 тисяч пасажирів користуються станцією на вхід і вихід), що дозволить ознайомити із реформою значну кількість мешканців Києва та гостей міста. За задумом організаторів, фотовиставка стане ще одним кроком для того, щоб пов’язати реформу децентралізації з позитивними емоціями та посилити відчуття приналежності і відповідальності за розвиток своїх рідних міст серед людей.

Нагадаємо, Київ залучить досвід Кореї для перетворення міста в Smart City