Навігатор на 7-ме грудня: куди піти у Києві

Навігатор на 7-ме грудня: куди піти у Києві

Подія дня. Всеукраїнська конференція Let’s do it, Ukraine!

Основні завдання конференції: підвищення обізнаності молоді щодо цінності та важливості волонтерської діяльності; пошук інноваційних механізмів щодо створення сприятливих умов для діяльності волонтерів та волонтерських організацій; обмін досвідом у реалізації кращих національних та зарубіжних волонтерських практик; популяризація прикладів взаємодії бізнесу та волонтерських організацій; створення комунікативної платформи для налагодження співробітництва між органами державної влади та громадськістю у галузі реалізації соціально-значущих проектів.

Коли: з 10.00
Де: сесійна зала Київської міської ради, вул. Хрещатик, 36

З дітьми в театр: Людвіг XIV

На вас чекають захоплюючі пригоди бадьорого та сумлінного лиса Людвіга ХІV у курнику - чи зможе лисеня врятуватися від пса-охоронця, як відреагує батько Людвіга - досвідчений мисливець - на потяг сина до курячої дружби, та чи може Тутта, маленька курочка, почуватися в безпеці при такому хижому від природи другові...
Рекомендований вік - з 5 років.

Коли: о 13.00
Де: Театр на Липках, вул. Липська, 15/17
Вартість квитка: 150 грн.

День пізнавальний: відкриваємо Катерину Білокур

У  день народження народної художниці України Катерини Білокур відбудеться презентація книги «Квіти мої, діти» Миколи Кагарлицького. Завдяки його роботі світ заново відкрив для себе не тільки геніальну художницю Катерину Білокур, а й занурився у світ її епістолярної спадщини не менш талановитої, ніж живопис.  Книга «Квіти мої, діти», яка є перевиданням однойменного розділу збірки нарисів та есе «Наодинці з совістю», розповідає про cкладний шлях входження Катерини Білокур у мистецтво.  Цього дня музей також презентує віднайдений і раніше неопублікований лист художниці.  А ще під час презентації авторські пісні-посвяти Катерині Білокур виконають Анна Калита та Іванна Братусь. 

Коли: о 13.00
Де: Національний музей українського народного декоративного мистецтва,  вул. Лаврська, 9, корпус 29
Вартість: за вхідним квитком до музею (40 грн., для студентів та пенсіонерів 20 грн., для школярів 10 грн.)

З  піснею у серці: "Повертайся живим!"

До  Дня Збройних сил України Київський міський будинок учителя запрошує на концертну програму. Прозвучать інструментальні твори українських та зарубіжних авторів у виконанні  вихованців та керівників гуртків Будинку учителя, лауреатів та дипломантів всеукраїнських та міжнародних конкурсів. 

Коли: о 15.00
Де: Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця» у Камінному залі (капонір № 2), м.Печерська, вул.Госпітальна,24-А 
Вхід вільний

Вечір літературний: Тарасу Мельничуку - 80

Захід «Флояра Мольфара» присвячений 80-річчю від дня народження видатного українського поета, політв’язня, Шевченківського лауреата Тараса Мельничука та презентації книги спогадів про Князя Роси. Тарас Мельничук – людина блискучого й потужного таланту, один із неповторних, самобутніх українських поетів, який плідно розвивав свій власний творчий стиль, гідно представляв своє покоління в літературному процесі.
До участі запрошені: Микола Жулинський, Іван Малкович, Василь Герасим’юк, Григорій Штонь, Павло Мовчан, Василь Шкляр, Василь Клічак та інші майстри слова. Ведучий вечора: Євген Баран, Мирослав Лазарук.

Коли: о 16.00
Де: Національний музей літератури України, вул. Богдана Хмельницкого, 11
Вхід вільний

Вечір ігровий.GameDev in Ukraine: Market Map Update & Networking

​У 2019 році обсяг світового ринку ігрової індустрії сягне шалених $150 мільярдів (Global Games Market Report). Важливо розуміти, де в ньому українська частка і куди варто рухатися нашим геймдевам.
Півроку назад UNIT.City та Achievers Hub спільними зусиллями підготували та представили першу карту українських Game Development компаній та огляд самого ринку. А вже 7 грудня за підтримки Lenovo в UNIT.City буде представлена оновлена версія карти та інтерактивний каталог українських компаній. Ще більше цікавих цифр та інсайдів індустрії, нові компанії та аналітика! 
Окрім того, від представників компанії Values Value дізнаємось про зарплати геймдев-фахівців в Україні та світі. Спеціальний гість заходу, Даша Рубашная, розкаже про YouTube in Gaming: що компанія робить для розробників (чим компанія приваблює розробників), як працювати з медіа-платформами та відео-блогерами, про інфлюенсерів і чому вони важливі.

Коли: о 16.00.
Де: UNIT.Core Event Hall, B1 Building, UNIT.City, Київ, вул. Дорогожицька,3 (зупинка “Мотоциклетний завод”).
Вартість квитків: 300 грн. 

Два в одному: екскурсія і концерт в Софії Київській

В цьому проекті є можливість побачити унікальну ікону "Поклоніння царів земних Царю небесному" з Андріївської церкви. Адже вона знаходиться на зворотньому боці іконостасу і її можуть споглядати лише священники. А шедеври барокового живопису будуть обрамлені чарівними звуками шедеврів української музики доби бароко у виконання Ансамблю солістів "Благовість". В програмі твори: М. Березовського,М. Ділецького, Д. Бортнянського, А. Веделя,П. Турчанінова,О. Архангельського.

Коли: о 18.00
Де: Національний заповідник "Софія Київська", вул. Володимирська, 24
Вартість квитків: 200 грн. Кількість квитків обмежена. Довідки та бронювання за тел. 279-22-56

Вечір музичний: ювілей "Пекторалі"

Лауреат Міжнародних та Всеукраїнських хорових конкурсів камерний хор "Пектораль"Київського міського будинку вчителя запрошує на святковий концерт з нагоди 20-ти річного ювілею  колективу. У програмі прозвучать найкращі зразки української та західноєвропейської хорової музики.

Коли: о 18.30
Де: Мистецький салон КНУ імені Тараса Шевченка  (третій поверх Червоного корпусу), вул. Володимирська, 60
Вхід вільний.

Вечір історичний: Двір гетьманів козацької України

Історія Гетьманщини – Війська Запорозького – звично асоціюється в нас із галасливими козацькими радами, на яких розбурханий натовп запорожців обирав собі ватажка. У цій картинці забракло місця тим реальним інститутам і практикам, котрі насправді рухали історією гетьманату – зокрема двору козацьких гетьманів. Він увібрав питомі риси епохи, котрі споріднювали його з дворами суверенів і знаті: чітку ієрархічну структуру, штат придворних, церемоніал і власну гвардію. 
Зняти покров таємничості з історії політичної культури й подивитися за лаштунки придворного життя гетьманської України спробують в рамках дискусії з нагоди виходу книжки історика Олексія Сокирка «На варті булави. Надвірні війська українських гетьманів середини XVII – другої половини XVIII ст.».

Коли: о 18.30
Де: Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3
Вхід вільний

Вечір гітарний: віртуоз Воїн Косіч

В столиці розпочинається Міжнародний фестиваль гітарної музики «Київ-2018». На відкритті гратиме Воїн Косіч (Сербія). В  програмі - Й.С. Бах (Партита № 2, BWV 1004), М. Понсе (Варіації на тему фолії і фуга),  Дж. Регонді (Інтродукція і каприччо, тв. 23).
В наступні дні виступатимуть іспанський дует гітаристів «L’Encouragement» (8 грудня), а також квартет гітаристів "Київ" та солісти (Воїн Косіч, Андраш Чакі) у супроводі Академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України.

Коли: о 19.00
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2
Вартість квитків: 70-330 грн. (єдиний фестивальний квиток на три дні фестивалю - 500 грн.)

Вечір мистецький: "Нетрі" Тараса Ковача

Тарас Ковач продовжує працювати з темою урбаністичного ландшафту і звертається до відчуття прихованої небезпеки, тривоги, що стає частиною повсякденності. Оточуюче середовище, буденний міський пейзаж, що зазвичай є лише непримітним тлом, в роботах художника наповнюється передчуттям загрози, стає причиною невпевненості у подальшому перебігу подій. Відправною точкою однієї з робіт проекту став випадок з підліткового віку художника, який він провів у Херсоні. Історія про шкільну бійку, що мала б відбутися, але не відбулася.
Виставка триває до 25 грудня.

Відкриття: о 19.00
Де: Арт-центр Closer, вул.Нижньоюрківська, 31
Вхід вільний

Ретровечір: Кримінал, розпуста та інтриги у Києві

Уявіть Київ 200 років тому!  Вулицями прогулюються пристойні леді та «нічні метелики» у вишуканих сукнях. Купці біля «Контрактового будинку» домовляються про поставку деревини, про вечірню гру в доміно, яка була під забороною і обговорюють гарненьких дівчат із «будинку терпимості»… На Подолі – скандал! Майбутній тесть легендарного німецького композитора Ріхарда Вагнера – піаніст Ференц Ліст програє в карти шулеру свій гонорар. В справу втрутились чиновники…
Про роботу поліції, жорстокі вбивства, дитячу злочинність та розпусних чиновників, які боролися з корупцію та розбудовували місто розкаже Леся Кириченко-Олійник, дослідник київської культурної спадщини.

Коли: о 19.00
Де: Часопис, вул. Л. Толстого, 3 
Вартість квитка: 200 грн., за умови попередньої реєстрації - 150 грн. 

Вечір міського фентезі:  «Темний бік будинку» Марини Макущенко

Авторка таємничої повісті про київських домовиків Марина Макущенко та блогерка і запійна читака фентезі Ксенія Сокульська розкажуть про те, що це за жанр міське фентезі та як вживаються міфічні істоти та історичні споруди Києва у книжці «Темний бік будинку». 
За сюжетом, люди покинули красиві столичні маєтки, але забули забрати Духів Будинків. Голодні, самотні та невидимі мешканці продовжують захищати оселі та понад усе шанують споконвічні традиції. Яра — донька звичайного київського домовика — завжди підозрювала, що вона не така, як усі. Дівчина опиняється у вирі потойбічних інтриг і дізнається страшну таємницю свого народження. Та саме її інакшість допомагає їй протистояти злу, знайти кохання та зрештою порозумітись із батьками.

Коли: о 19.00 
Де: книгарня-кав’ярня «Видавництва Старого Лева», вул. Прорізна, 10
Вхід вільний

Вечір театральний: Анна Кареніна в інтерпретації Влада Троїцього

Вистава – не буквальна передача роману Льва Толстого. Режисер Влад Троїцький дає глядачам магічну можливість побачити, "прочитати" знайому книгу очима одного з найбільших мислителів сучасності, драматурга KLIMa. Як  історії про порушення табу, про жертовність, про любов як єдиний сенс існування людини. Не сюжет Толстого цікавить KLIMa та Троїцького, а його глибинна, космічна метафізика. 
Вистава має медитативні, алхімічні властивості – KLIM, використовуючи тавтологічний принцип побудови тексту, магію слів, концентровані словесні конструкції, абсурдизації діалогів, тримає свідомість в активній фазі. 

Коли: о 19.00
Де: ЦСМ "ДАХ", Велика Васильківська 136
Вартість квитків: 300 грн.