У Молодому театрі покажуть «Камені спотикання» від німецького театру

У Молодому театрі покажуть «Камені спотикання» від німецького театру

Гастрольну  виставу «Камені спотикання/Stolpersteine»  від театру Badisches Staatstheater Karlsruhe (Німеччина) покажуть  9 та 10 грудня о 19:00 на основній сцені Молодого театру. Показ  відбудеться у рамках проекту Європейської театральної конвенції  «Театр – Діалог культур: співробітництво з країнами Східної Європи» в Україні.

-Невеличкі камінці в пам’ять про жертви нацизму. «Камені спотикання» встановлюють наші сучасники по всьому світі, щоб ніколи не забути історію. Вони нагадують про євреїв, ромів, лівих та всіх тих, хто постраждав від рук справжніх катів. Провокативний театр, в якому актори з Німеччини досліджують трагічні наслідки нацистських агресій. Розбирають документи та нотаріальні свідчення про знущання і смерті мільйонів невинних людей. Відсторонюються від звичних театральних прийомів та дивним чином створюють ідеальну атмосферу тотального дискомфорту. Такі теми зазвичай замовчують, їх уникають. Але до рук відчайдухів з театру Badisches Staatstheater потрапляє мікрофон, - розповіли у Молодому про виставу.

Вистава німецькою мовою, з українськими субтитрами.

Частина 1: вступ у фойє.

Частина 2: безпосередня присутність на сцені.

Частина 3: глядацька зала.

Частина 4: глядачам буде запропоновано ознайомитися з архівними документами на сцені.

Після кожної вистави відбудеться публічна дискусія між глядачами, представниками ЗМІ та творчою командою на тему унікальності форм вистави, тематики та структури. Можлива організація інтерв’ю або прес-конференції до початку вистави за попередньою домовленістю.

Молодий театр – єдиний з державних театрів України, який є членом Європейської театральної конвенції. Вже чотири роки Молодий реалізує проекти європейської спільноти, а також приймає у себе представників інших країн.

Цьогорічний проект  «Театр – Діалог культур: співробітництво з країнами Східної Європи» пройде в Україні протягом листопада-грудня 2018 року. Програма включатиме різні події: зустріч стипендіатів Європейської театральної конвенції, діалог з представниками українських театрів та місцевих зацікавлених сторін, гастрольні виступи німецьких театрів.

Розклад подій в рамках програми на грудень:

• 8 грудня, 19:00

Лекція «Партисипативний та цифровий театр» на прикладі вистави «Stage your city» від представника команди «Художня концепція та драматургія» Яна Ліндерса. ЦСМ Дах, вул. Велика Васильківська 136, Київ

• 11 грудня, 11:00

Зустріч стипендіатів Європейської театральної конвенції. Київський академічний Молодий театр, вул. Прорізна, 17, Київ

• 12 грудня, 14:00

Форум на тему сучасного українського театрального ландшафту. З метою актуалізації подій року на зустрічі буде представлено статистичний аналіз театрального сектору. Активність буде зосереджена на напрямку розвитку сучасного та прогресивного українського театру, а також на структурних потребах, з метою налагодження професійних моделей співпраці. Ґете-Інститут в Україні, вул. Волоська, 12/4, Київ