Архітектурна пам’ятка йде на капремонт: перед Будинком вчителя встановили огорожу

Архітектурна пам’ятка йде на капремонт: перед Будинком вчителя встановили огорожу

Перед Київським міським будинком учителя в центрі Києва по вулиці Володимирській, 57 з’явився паркан з металевої сітки – в комунальному закладі вже в лютому 2019 року має розпочатися реконструкція. За планом, роботи мають скінчитися через три роки в червні 2022 року.

Про це в коментарі "Вечірньому Києву" розповів в. о. директора Комунальний комплексний позашкільний навчальний заклад Київський міський будинок учителя Олег Стешук.

За його словами, в будівлі робили капітальний ремонт ще в 1974 році. Державне підприємство «Науково-дослідний інститут будівельного виробництва» надало звіт від 23. 05. 2017 року, де вказується про аварійний стан частини утримуючих конструкцій. Редакції надали копії документів. 

Йдеться про загрозу обвалу даху, в будинку протікає стеля. Адміністрація чекає, доки завершаться договори оренди з підприємствами.  Зокрема, там розташовуються державна науково-педагогічна бібліотека України ім. В.Сухомлинського, Педагогічний музей України НАПУ, Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України, Музей Української Революції 1917-21 років та приватні хореографічні студії.

Замовник робіт - "Укржитлоінвестбуд УКБ".

Рішення КМДА про реставрацію Будинку вчителя прийняте ще 2012 року. Однак воно неодноразово зазнавало змін.

Стешук розповідає про глобальні плани щодо реставрації. Перш за все фасад відновлять й збережуть його первісний вигляд. А ось всередині буде багато цікавого для педагогів. Фактично приміщення хочуть перетворити на сучасний освітній простір для вчителів Києва. Також у планах залучення посольств, які в Будинку вчителя мають ділитися кращими методиками своїх країн. Тим часом аварійну пам'ятку архітектури відгородили.

Лише на проект реставрації з міського бюджету виділять 5,94 мільйона гривень. Тендер на розробку проекту реставрації вже проведений. Компанією переможцем за умовами тендеру стала ТОВ "Дабл ю енд ейч інжиніринг". Переможець має розробити проект до кінця 2019 року. 

Споруда спершу носила назву Педагогічний музей. Будівництво розпочалося в 1910 році та тривало два роки. Проект створив архітектор Павло Альошин. У будівлі Національного музею історії зберігається точна копія Будинку вчителя, виконана зі срібла. 

Копія з архіву Стешука - раритетний кадр, де зафіксоване закладення першої цеглини Будинку вчителя

Надана дирекцією копія ілюструє освячення фундаменту. Фото зроблене 12 серпня 1910 року.

У будинку під куполом також проводила свої засідання Центральна Рада, саме тут були проголошені знакові для України чотири універсали.