Володимир Гройсман розповів про бюджет, борги, дороги й Велику Окружну навколо Києва

Володимир Гройсман розповів про бюджет, борги, дороги й Велику Окружну навколо Києва

Бюджет України - 2019 збалансований, і виконання його сприятиме зростанню економіки й стабільності у державі.  Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з регіональними ЗМІ, участь в якій взяв «Вечірній Київ».

Про бюджет. Володимир Гройсман наголосив, що важливо, щоб ми зберегли пріоритети в бюджеті, починаючи з рекордного фінансування Збройних Сил України й всього безпекового блоку, на який, виходячи з складних реалій сьогодення, пов’язаних з військовою агресією Російської Федерації, виділено 210 мільярдів гривень. В пріоритетах держави на наступний рік також фінансування охорони здоров’я, освіти, програми енергомодернізації, реконструкція й будівництво доріг, підсилення реформи з децентралізації.

Про борги. Як пояснив Прем’єр-міністр, ще один виклик перед державою й урядом постає у 2019 році – подолання боргового навантаження, яке було сформоване до 2013 року. Це навантаження «важить» 50 млрд. доларів, що фактично дорівнює річному бюджету країни. На обслуговування боргу в наступному році країна має витратити приблизно 11 млрд.доларів. Це, на жаль, набагато більше, ніж  виділено на оборону країни. Від уряду й всіх гілок влади потрібна значна консолідація, адже управління боргом дуже  непросте завдання. За словами Володимира Гройсмана, уряд ухвалив стратегію аби включно до 2020 року зменшити відсоток виплат по борговим зобов’язанням з 60 до 49 від рівня ВВП. Це додасть ще потужнішої динаміки у розвитку економіки.

Про дороги. На запитання від представників регіональних електронних ЗМІ про продовження ремонтів й реконструкції доріг в усіх регіонах країни, Володимир Гройсман уточнив, що пріоритет цьому питанню поставив ще у 2016 році.

-Я все зробив: такого масштабного будівництва й реконструкції шляхів в країні ще не було, - сказав Прем’єр-міністр. – І в 2019 році на ці цілі піде майже 55 млрд.грн. Це колосальний ресурс, якого Україна ще не бачила. З них17 млрд.грн. виділяються на місцеві дороги. Це та сума, яку ми передамо в області: на місцях мають визначити  черговість ремонту й реконструкції шляхів у відповідності з прийнятою програмою. Адже з 2018 по 2020 роки ми зобов’язалися з’єднати всі центри областей якісними дорогами, і в 2019 році зобов’язання виконаємо. Далі, у 2020 -2022 роках забезпечимо ремонт місцевих доріг, і тут місцева влада також має визначитися з черговістю. Але я вимагаю, щоб між райцентрами всі дороги були відремонтовані. Нещодавно змінено Державні будівельні норми  щодо проектування й будівництва доріг, і вимоги  до їх безпеки приведено до норм Євросоюзу. Контроль за додержанням цих вимог в областях буде постійний.

На запитання «Вечірнього Києва» щодо проблеми будівництва навколо столиці транспортного обходу, яка складно й повільно вирішується останні десять років, Прем’єр-міністр відповів, що Київ дійсно потерпає від транзитного транспорту, і це питання можуть вирішити між собою влада столиці і столичної області. Уряд буде допомагати в цьому: «Ми Києву допомагаємо достатньо суттєво і в будівництві мостів, і доріг, не відмовляємо і в інших формах підтримки. Ми розуміємо, що Київ, як столиця, несе на собі серйозне навантаження. І завжди з розумінням ставимося до її потреб».

Стосовно будівництва мостів через Дніпро у Запоріжжі Володимир Гройсман пообіцяв абсолютну підтримку втіленню проекту  після того, як буде осучаснена вся проектна документація, яка не відповідає вже потребам сьогодення.