Від Лускунчика до серійного маніяка: 5 кінопрем*єр у столиці

Від Лускунчика до серійного маніяка: 5 кінопрем*єр у столиці

Традиційно в четвер на широкі екрани виходять нові стрічки. 

ДІМ, ЯКИЙ ПОБУДУВАВ ДЖЕК

Режисер: Ларс Фон Трієр
Головний герой фільму – інженер, який мріє стати архітектором. На глядачів чекає серія епізодів, яка показує розвиток Джека як серійного вбивці. Він бачить кожне вбивство як витвір мистецтва; хоча розплата і правосуддя здаються невідворотними, кожного разу він ризикує все більше, щоб привернути увагу влади. Протягом усього шляху становлення маніяка ми бачимо його проблеми, його опис власного стану, його розмови з невідомим Верджі. Його внутрішній світ буде розкриватися разом із кожною новою жертвою.

Події фільму відбуваються в Америці 70-х. За словами Ларса фон Трієра, на сюжет фільму його надихнув Дональд Трамп: «Фільм вихваляє ідею того, що життя – зла та безсердечна штука. Це підтверджує нещодавнє сходження homo trumpus, Щурячого короля». Спочатку «Дім, який побудував Джек» мав стати міні-серіалом, але згодом від цієї ідеї відмовилися, але структура з епізодами збереглася. Вперше фільм був показаний у позаконкурсній програмі Каннського кінофестивалю та шокував публіку рівнем відвертості насильства.

Головну роль у картині виконав Метт Діллон. Також у фільмі зіграли: Бруно Ганц, Ума Турман, Шива Феллон.
 

До виходу фільму в трьох столичних кінотеатрах відбудуться спеціальні покази мовою оригіналу з українськими субтитрами, які представлять кінокритики:
6 грудня у кінотеатрі «Київ», фільм представить кінокритик та ведучий Андрій Алфьоров,
8 грудня у «Лінії кіно» (ТРЦ Аладдін), презентує стрічку кінокритик Олександр Гусєв,
9 грудня у «Планеті кіно» (ТРЦ Блокбастер), показ представить головний редактор Buro24/7, ведучий шоу «Скажені пси» на Радіо НВ Олексій Тарасов

ЛУСКУНЧИК І ЧОТИРИ КОРОЛІВСТВА

Режисер: Лассе Гальстрем

Отримавши незвичайний подарунок на Різдво, який дав змогу потрапити в захопливий паралельний світ, юна Клара відправляється в захоплюючу подорож по загадковим місцям: Королівству Насолод, Королівству Квітів та Королівству Сніжинок. Але дівчині потрібно потрапити і в четверте королівство, де їй доведеться зіткнутися з цілою армією мишей на чолі з небезпечним Мишиним Королем.

Фільм є адаптацією повісті-казки Е.Т.А. Гофмана "Лускунчик і Мишачий король". Роль Клари виконала Маккензі Фой. Також у картині зіграли: Морган Фріман, Кіра Найтлі, Хелен Міррен.


ВЕСТВУД: ПАНК, ІКОНА, АКТИВІСТКА

Режисер: Лорни Такер

Вів’єн Вествуд — одна з засновниць панк-руху у Лондоні. Колишня дружина Малькольма Макларена, менеджера Sex Pistols. Але про це Вів’єн згадувати не хоче та відверто нудиться від питань про ті часи. Тепер Вів’єн Вествуд — активістка. Навіть на зйомку цього фільму вона погодилася з умовою, що його більша частина буде присвячена її участі в екологічних рухах. Режисерка погодилася, але зробила по-своєму. 

Ця стрічка розповідає про заснування бренду Вів’єн від самого початку. З нею хотіли працювати на волонтерських засадах, просто заради того, щоб бути ближче до харизматичної дизайнерки. Тепер її компанія має власну раду директорів, але Вів’єн як і раніше залишається відданою своїм принципам. Вона продовжує наголошувати, що гроші її цікавлять в останню чергу та погрожує зняти з випуску всю колекцію, якщо щось піде не за її сценарієм.

Фільм демонструється в кінотеатрах «Київ», «Планета кіно», «Жовтень». 


СМЕРТНІ МАШИНИ

Режисер: Крістіан Ріверс

Пройшли тисячоліття після того, як у світі стався апокаліпсис. Людство адаптувалося і тепер живе за новими правилами. Гігантські рухомі мегаполіси розсікають пустки і поглинають маленькі міста заради ресурсів. Том Нетсуорті (Роберт Шіен) з нижнього рівня великого Лондона виявляється в смертельній небезпеці, коли на його шляху з'являється бунтарка Естер Шоу (Керан Хильмар). Вони не повинні були зустрітися, але їм судилося змінити майбутнє.

Фільм заснований на однойменному романі Філіпа Ріва.


БРАТИ СІСТЕРС

Режисер: Жак Одіар

У часи золотої лихоманки брати на прізвище Сістерс (Хоакін Фенікс, Джон Сі Райлі) заробляють на життя тим, що вбивають людей. Таємничий Командор дав хлопців замовлення – убити золотошукача-авантюриста Уоррена. Фартові мисливці за головами женуться за новою жертвою, не підозрюючи, що їх розвідник зовсім не простий - він знає секрет, як добувати золото.

Фільм заснований на однойменному романі Патріка Де Вітта. Прем'єра стрічки відбулася на Венеціанському кінофестивалі.


Нагадаємо, що підготував киянам Тиждень права.