Київрада прийняла рішення щодо скандального забудовника на Осокорках

Київрада прийняла рішення щодо скандального забудовника на Осокорках

Київська міська рада у першому читанні підтримала рішення щодо розірвання договору оренди земельної ділянки із забудовником «Контактбудсервіс», який створює скандальний житловий комплекс на столичному масиві Осокорки. До другого читання забудовник має винести свій проект на затвердження Містобудівної ради. Місцева громада виступає проти будівництва житлового комплексу та хоче створити на цьому місці екологічний парк “Осокорки”.

Рішення про розірвання договору оренди у першому читанні було прийнято на пленарному засіданні Київської міської ради.

- Пропоную сьогодні розглянути невідкладне питання, стосовно конфлікту із забудовником на Осокорках. На сесію ми виносимо проект рішення про розірвання договору оренди земельної ділянки, - повідомив Київський міський голова Віталій Кличко під час відкриття сесії, - Профільна земельна комісія Київради підтримала проект цього рішення.

За його словами, земельна комісія Київради врахувала рекомендації Департаменту земельних ресурсів, який повідомив, що забудовник має перед містом борг за аренду ділянки у розмірі 65 млн грн, і пропустив терміни початку її освоєння, яке повинне було початися ще у 2008 році.

За словами Віталія Кличка, він неодноразово закликав компанію-інвестора зробити детальний макет забудови цієї території з урахуванням інтересів громади навколишніх мікрорайонів. Макет необхідно представити на розгляд Містобудівної ради – фахівцям та громадськості. Оскільки досі цього зроблено не було, схоже, що забудовник ігнорує вимоги міської влади та людей.

- Якщо забудовник не виконує свої забов’язання, треба ставити питання про розірвання з ним договору оренди. Може так ми примусимо забудовника поважати інтереси громади та рішення Київради, - наголосив міський голова.

Як повідомляв “Вечірній Київ”, скандал розгортається щодо ділянки, розташованої між ст. метро Осокорки і Позняк, загальною площею у понад 90 гектарів. Там мають побудувати ЖК «Патріотика на Озерах». Але місцеві мешканці вимагають створити тут ландшафтний екопарк.

Нагадаємо, Кличко пояснив, що головне при зведенні нового житла у столиці.