Навігатор на 6-те грудня: куди піти у Києві

Навігатор на 6-те грудня: куди піти у Києві

Cьогодні ми відзначаємо День Збройних сил України. Не забудьте привітати військових! 

Вечір книжковий: історії успіху

Книголюбів, поціновувачів книжкової серії "Теплі історії" запрошують на дружні посиденьки - презентацію збірки «I will SURVIVE. Я ВИЖИВУ!», книжки про історії успіху, історії боротьби за своє завтра, за право бути. Історії духовної сили, надії та віри: «Я виживу!» Попри все...
Учасники: Слава Світова Tanya Mul', Тетяна Белімова (Tetiana Belimova), Наталья Гук, Анжела Левченко, Наталія Степанчук, Наталія Осипчук, Лариса Омельченко та інші автори збірки. 
Модеруватиме захід головна редакторка книжкової серії "Теплі історії" Слава Світова.

Коли: о 18.30
Де: Книгарня "Є",  вул. Хрещатик, 46
Вхід вільний. 

Вечір в кіно: мандрівки на великому екрані

Фестиваль короткометражного кіно про подорожі з усього світу. Десятки яскравих і сміливих історій, що зачаровують види і неймовірні пригоди - все це ви зможете побачити на великому екрані.

Коли: о 18.45
Де: кінотеатр "Ліра". вул. Вел. Житомирська, 40
Вартість квитків: 100 грн.

Вечір театральний: остання розмова з коханим

Вистава «Людський голос» за Кокто - це не інсценування відомої п’єси, і навіть не варіант її осмислення. Скоріше це спроба думати про своє життя у присутності глядача, разом з глядачем. Це остання розмова жінки з коханим, який нещодавно пішов від неї і днями одружується на іншій. Розмова без надії, без майбутнього… але з любов’ю. Так описав би коротко свою п’єсу драматург. Але для автора вистави – ця історія лише привід для експерименту. Він запитується, а чи одне-єдине ставлення можливе до цієї історії?
Проект реалізовано студією Правда/перспектива за підтримки Національного центру театрального мистецтва ім. Л.Курбаса

Коли: о 19.00
Де: Центр Курбаса, вул. Володимирська, 23в
Вартість квитків: 80грн., для студентів 40грн., замовлення

Вечір філософський: досвід радикального самопізнання

Чи можна бути впевненим в адекватності свого знання про сенс будь-якого предмета? Як конституюються сенси в свідомості людини, включно із сенсами щодо власного існування? Чому наші знання є мінливими і змінюються з часом, та що є джерелом переосмислень? Чи можливо знайти «Архімедову точку опертя» в данностях нашого досвіду (тобто абсолютну та беззаперечну основу сенсотворення)? І, якщо так, яким є шлях до неї? 
На ці та інші питання спробують відповісти на зустрічі, а допоможуть в цьому роботи видатного німецького філософа, засновника феноменології Едмунда Гуссерля. Доповідач - Олександр Комаров.

Коли: о 19.00
Де: Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3,
Вхід вільний.

Вечір музичний: пісні та романси на вірші Ліни Костенко

В програмі пісні на музику Романа Смоляра та вірші Ліни Костенко: «Хуртовини», «Свят-вечір», «І не минає, не минає», «Вечірнє сонце, дякую за день», «А що? І я спочину на хвилину», «Розкажу тобі думку таємну…» та інші.
Виконує – Тетяна Школьна (сопрано) в супроводі ансамблю «Дивограй»
Також прозвучать пісні на вірші Павла Тичини («Ви знаєте, як липа шелестить», «Брати, прощайте! Нових стріч!») та Лесі Українки («Романс») у виконанні Романа Смоляра (бас).

Коли: о 19.00
Де: Національний Києво-Печерський заповідник, вул.Лаврська,9 корп.25
(територія Києво-Печерської лаври)
Вартість квитків: 50 грн.,

Вечір освітній: майбутнє української архітектури

Чому українські архітектори досі намагаються копіювати закордонну архітектуру, замість того, щоб мислити глобально та проектувати локальне? Чому німецька архітектура наразі перебуває у глибокій кризі? Як японське концептуальне мислення може допомогти нам не повторювати помилки Європи? Який потенціал України, країни у якої все попереду? Давайте обговоримо — як повинен мислити архітектор сьогодення? Про це розкаже Олександра Нікітенко,  архітекторка, викладачка та кураторка Блоку Навичок ХША, яка працювала над проектами в Києві, Берліні, Токіо.

Коли: о 19.00
Де: Національний художній музей України, вул. Грушевського, 6
Вхід вільний за реєстрацією 
*Вхід в музей з боку лівого лева біля головного входу

Вечір історичний: кінохроніки початку XX століття

Довженко-Центр презентує сенсаційну кінознахідку 2018 року — фільм «Документи епохи» (1928) у живому сучасному музичному супроводі експериментального гурту «Сон Сови». Автор фільму — опальний український режисер Леонід Могилевський, чільний представник французького кіноавангарду та натхненник Квентіна Тарантіно. Його фільми радянського періоду вважалися втраченими. 
«Документи епохи»  - це унікальні краєвиди Києва й Одеси початку XX століття; кінохроніка історії України від Першої світової війни до кінця 1920-х років;  рідкісні кадри за участі діячів української революції: Павла Скоропадського, Володимира Винниченка, Симона Петлюри, Миколи Скрипника та багатьох інших.

Коли: о 19.00
Де: Довженко-Центр, вул. Васильківська, 1
Вартість квитків: 150-200 грн.