Українські вчені показали "кігті диявола"

Українські вчені показали "кігті диявола"

Українська ботанічна група (Ukrainian Botanical Group) у Фейсбук опублікувала рідкісні фото квітів, що ростуть у Національному природному парку «Бузький Гард», що поблизу міста Південноукраїнськ. Віктор Поліщук показав квітку зимового соника. Фото зроблено 25 листопада 2018 року.

У Фейсбук – спільноті Ukrainian Botanical Group також обговорюють рідкісні рослини з усього світу, світлинами яких діляться члени спільноти. Так Леся Берізка показала  Хірантодендрон або Руку Диявола (Devils Hand) (Chiranthodendron pentadactylon).  Деякі називають цю рослину рукою мавпи або деревом з людськими руками. Здається, що частина цієї квітки, схожа на пальці руки, намагається схопити свою жертву.

Хірантодендрон виростає в Мексиці, де стародавні ацтеки шанували його з особливим релігійним завзяттям і збирали врожаї цих квітів, схожих на руки, протягом багатьох поколінь. Плоди, які дає це дерево, мають землистий смак і раніше протягом століть використовувалися в традиційній медицині для лікування безлічі захворювань, від проблем з серцем до інших недуг.

На відміну від багатьох інших тропічних рослин, хірантодендрон є дуже витривалою рослиною і може вирости порівняно швидко, досягаючи висоти в 10-27 метрів!

На титульному фото: Хірантодендрон