Проект Бюджету столиці на 2019 рік: як поділять майже 55 мільярдів

Проект Бюджету столиці на 2019 рік: як поділять майже 55 мільярдів

Найбільше коштів у бюджеті столиці на 2019 рік, традиційно, спрямовано на три галузі: освітню, охорону здоров’я та соціального захисту. Загалом, видатки та доходи бюджету плануються на рівні 54,9 мільярда гривень, що свідчить про збалансованість фінансового документа.

Про це повідомили в прес-службі Київради.

-У 2019 році ми плануємо суттєво збільшити фінансування освітньої галузі. Йдеться про суму в 17,4 мільярди гривень. Кошти будуть спрямовані на реконструкцію та ремонти навчальних закладів, закупівлю шкільного інвентарю, виплату заробітних плат, премій та стипендій. Тобто це та сума, яка виділяється на забезпечення галузі в цілому. Плануємо підвищити видатки і на охорону здоров’я. Зараз цифра становить 10,6 мільярда гривень. Тут кошти направлять на будівництво, реконструкцію медзакладів, придбання спеціального обладнання, заробітні плати працівникам, і, з важливого, на санаторне лікування діток, хворих на туберкульоз та медико-соціальний захист дітей-сиріт. Галузь соціального захисту пропонуємо профінансувати на рівні 8,7 мільярда гривень. Тут традиційно – підтримка малозабезпечених верств населення, учасників АТО та їхніх родин, – зазначив голова постійної комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков.

Щодо транспортної інфраструктури – планові видатки на рівні 7,1 мільярда гривень. Попереднє фінансування житлово-комунального господарства становить 4,1 мільярда гривень. На галузь культури передбачено більше мільярда гривень, ще 750 мільйонів гривень – на фізичну культуру та спорт.

Щодо дохідної частини бюджету. Планується, що 20,8 мільярда гривень Київ отримає від податків на доходи фізичних осіб. Сума єдиного податку планується на рівні  5,4 мільярда. Плата за землю попередньо складатиме 5,1 мільярда гривень. Акцизний податок – 1,8 мільярда.

-З важливого, у 2019 році збільшується державна субвенція на галузь освіти  на 645 мільйонів гривень. Це, в першу чергу, заробітна плата педагогічного персоналу.  І дещо зменшується медична субвенція, а саме на 111 мільйонів гривень. Однак, тут є логічне пояснення. Це зумовлено тим, що за фінансування первинної ланки медицини відповідатиме Національна служба здоров’я України,  – підкреслив директор Департаменту фінансів КМДА Володимир Репік.

Проект бюджету-2019 депутати взяли до розгляду. Робота над Головним фінансовим документом столиці триває.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.