Навігатор на 5-те грудня: куди піти у Києві

Навігатор на 5-те грудня: куди піти у Києві

Подія дня

За сприяння прем’єр-міністра Володимира Гройсмана у Києві відбудеться масштабний Форум місцевого самоврядування, в рамках якого - ІІІ Форум об’єднаних громад. Планується, що учасники Форуму, а це представники місцевого самоврядування всіх рівнів, всеукраїнські асоціації органів місцевого самоврядування, народні депутати, представники Уряду, міжнародної донорської спільноти та експертного середовища, спільно напрацюють пріоритетні завдання реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади на найближчу перспективу з урахуванням необхідності завершення впровадження реформи до 2020 року. Окремим наголосом Форуму стануть питання місцевого економічного розвитку. Також заплановані дискусії: "Фінанси і ресурси: можливості та дії в реалізації секторальних повноважень", "Нова регіональна політика – дієвий інструмент розвитку регіонів і громад", "Комплексний просторовий розвиток та ІТ-технології", "Енергоефективність – заощадливість та конкурентоспроможність" та ін.

Пряму трансляцію а також інтерв’ю наживо з учасниками заходу здійснюватиме медіа партнер Форуму телеканал ЕСПРЕСО.

День науково-пізнавальний в природничому музеї

До 100-річного ювілею Національної академії наук України відбудуться цікаві лекції, майстер-класи та демонстрації. Зокрема, покажуть, як мімікрують тварини, музейну колекцію місячного ґрунту, як виглядають членистоногі під мікроскопом, колекцію екзотичних риб водойм Києва, розкажуть про прадавні та хижі рослини, чим відрізняються амфібії та рептилії, дослідять прянощі,  навчать збирати з уламків кістку тварини, визначати мінерали та багато іншого.

Коли: з 11.00 до 16.00
Де: Національний науково-природничий музей НАН України, вул. Богдана Хмельницького, 15
Вхід вільний

День з останнім гетьманом

ГО «Студія медіа-проектів «Вартові демократії» запрошує на презентацію проекту «Останній Гетьман. Незавершена подорож…». Унікальність проекту, що реалізується за підтримки Українського культурного фонду, полягає як в його актуальності з огляду на значущість для України теми і постаті Павла Скоропадського, так і мультимедійності його концепції.
Проектом передбачено створення трейлера однойменного майбутнього документального фільму, присвяченого «німецькому» періоду життя і діяльності творця Української Держави Павла Скоропадського та його перерваній подорожі як до родини, що чекала на нього в Оберстдорфі (Баварія), так і в цілому – в Україну. Також буде видано спеціальний випуск двомовного україно-німецького числа журналу "Українська культура" і реалізовано художній виставковий проект «Останній Гетьман. Сучасні візії»: колекція портретів нащадків Павла Скоропадського з Галаганівської колекції Чернігівського художнього музею буде доповнена роботами талановитих сучасних українських художників, створених під час реалізації основного проекту.

Коли: 15.00-17.00
Де: Довженко-Центр, вул. Васильківська, 1
Вхід вільний

День для особливих людей

З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю, який відзначали 5 грудня, ГО «Всеукраїнська громадська організація проводить захід в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара». Він складатиметься з культурно-мистецької програми та обговорення нагальних проблем людей з інвалідністю. Учасниками концерту є як люди з інвалідністю, так і фізично здорові люди. Усіх бажаючих запрошують взяти участь.

Коли: з 10.00 до 13.00
Де: Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара", вул. Лаврська, 19 
Вхід вільний

Вечір з митцями; ZixZixOne Fest 2019: «Спонтанний»

Бригада творчих ініціатив ZixZixOne влаштовує фестиваль, програма якого поповнюється спонтанно, із залученням всіх охочих. Це музичні, літературні та театральні виступи, виставки та кінопокази, а також творча атмосфера в приємній компаній

Коли: з 18.00
Де: вул. Рейтарська 8-Б, метро Золоті Ворота
Вхід вільний

Вечір феміністичний: забуті імена літературного модернізму

Той факт, що феміністичний рух в Україні зародився й активно функціонував понад півтора століття тому, не обмежуючись іменами двох чи трьох письменниць, сьогодні, на жаль, залишається маловідомим. Адже історія як українського феміністичного руху, так і літературного модернізму, великою мірою й досі захована в архівах. Відтак під час лекції Ірини Ніколайчук «Невідомі імена українського літературного модернізму: чи був фемінізм в Україні на зламі ХІХ-ХХ століть?» піде мова про авторок, хто досі лишаються незаслужено забутими, твори, які неодмінно мають бути прочитані, й досвіди активізму, в яких є чому повчитися.

Коли: 19.00
Де: 4й поверх PinchukArtCentre, експозиція виставки «Свій простір»,  вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2
Участь безкоштовна. Реєстрація обов'язкова

Вечір музичний: Доля богів

Міфологічні сюжети й персонажі завжди були джерелом натхнення для композиторів. В новітній історії музики чи не найвідомішим міфотворцем був Ріхард Вагнер. Міф привертає увагу й сучасників. У програмі концерту Національного духового оркестру України прозвучать твори Оскара Наварро, іспанського композитора, Берта Аппермонта, композитора і диригента із Бельгії, Стівена Рейнеке, нью-йоркського композитора, чий твір, «Доля богів», написаний за скандинавськими сагами, і дав назву концерту. 

Коли: о 19.00
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2
Вартість квитків: 70-300 грн.

Вечір літературний: фентазі та кохання

Книгарня «Є» та видавництво Vivat запрошують на презентацію книжки Любові Відути «Ловці думок» за участю авторки.
Між світами причаїлися дивовижні краї, у яких точиться незрима боротьба за рівновагу. Квадроси і вогнекрили, могутні маги й касти укладачів угод – всі вони ниточками пов’язані із Правителем, мудра воля якого забезпечує лад і викликає заздрість у темних сил. І коли двадцять найсильніших родів гинуть із волі зрадників, постати проти них може лише він – юнак, якому стерли пам’ять, але в якого не змогли забрати талант ловця думок. Він знаходить вірних друзів і пізнає могуть ворогів, мандрує між світами, розплачуючись чужими думками й емоціями, отримує найвищий дар – кохання – і віднаходить себе. Але боротьба ще попереду…

Коли: о 18.30
Де: Книгарня «Є», вул. Хрещатик, 46
Вхід вільний

Вечір в кіно: експериментальна музика зі справжнім  літаком

Унікальну футуристичну оперу "AEROPHONIA" покажуть на великому екрані. Вона вразила своїм експериментом та стала рекордом України. Документальний репортаж про історію та бекстейдж перформансу на франківському стадіоні «Рух» покажуть у Києві.
Композитори музичної формації NOVA OPERA - Роман Григорів та Ілля Разумейко - поєднали здавалося б непоєднувані речі: сонорику авіа-турбіни з григоріанським хоралом, монгольскими колисковими та тріп-хоповими ритмами. 
В опері AEROPHONIA нарівні з виконавцями та інструменталістами зазвучав двигун справжнього літака АН-2 - флагман вітчизняної авіації, найкрутіший біплан у світі. Минулого року відсвяткував 70-річний ювілей.
Оперою AEROPHONIA відкрився цьогорічний фестиваль PORTO FRANKO. До проекту також був залучений відомий письменник – Юрій Іздрик. Його тексти лягли в основу опери, та й він став одним із виконавців деяких партій.

Коли: о 19.00
Де: культурний центр "Київ", вул. Вел. Васильківська, 19
Вартість квитків: 100 грн.