Науковці отримають грантів на 262 млн гривень

Науковці отримають грантів на 262 млн гривень

Національний фонд досліджень отримає наступного року бюджетне фінансування у розмірі 262 млн гривень, що дозволить йому розпочати надання українським науковцям грантів на дослідження. Після виконання процедур, передбачених Законом України “Про наукову і науково-технічну діяльність” і пов’язаних з утворенням Фонду, будуть визначені пріоритети його діяльності, оголошені перші конкурси та розпочнеться укладання перших грантових угод.

Про це повідомляє офіційний портал Кабінету Міністрів.

-Національний фонд досліджень вже з наступного року зможе почати грантове фінансування науки. Для цього Урядом передбачено у Державному бюджеті нову бюджетну програму та кошти обсягом близько 262 млн гривень, – наголосив Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко під час засідання Національної ради України з питань розвитку науки і технологій.

В’ячеслав Кириленко також зазначив, що на початку листопада Уряд окреслив нові завдання у сфері наукової діяльності як для Національної ради, так і для центральних органів виконавчої влади. Спеціальним рішенням було затверджено план заходів щодо реформування української наукової сфери.

Зокрема, затверджено процедуру атестації наукової діяльності закладів вищої освіти, на основі якої їм надаватиметься базове фінансування. У Державному бюджеті з цією метою передбачено кошти обсягом 100 млн грн, а загалом на наступний рік на забезпечення наукової сфери України Уряд виділив 9,364 млрд грн, що на 12,5% більше, ніж у 2018 році.

На засіданні Національної ради України з питань розвитку науки і технологій також обговорили формування пропозицій Кабінету Міністрів щодо персонального складу Наукової ради Національного фонду досліджень, організаційні заходи, пов’язані з формуванням і початком роботи фонду, формування рекомендацій щодо бюджету Національного фонду досліджень як головного розпорядника бюджетних коштів на 2019 рік.

Нагадаємо, перше засідання Національної ради України з питань розвитку науки і технології відбулося 16 січня 2018 року під головуванням з Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Національна рада України з питань розвитку науки і технологій – це постійно діючий консультативно-дорадчий орган при Кабінеті Міністрів, головні функції – формування засад державної політики у сфері наукової діяльності, інтеграція української науки в світовий науковий дослідницький простір тощо.

Як розповідав “Вечірній Київ”, Мала академія наук запросила київських школярів в лабораторію експериментальних досліджень.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.