Талановиті студенти будуть 2 тижні стажуватися у Китаї

Талановиті студенти будуть 2 тижні стажуватися у Китаї

Міністерство освіти та науки України разом із китайською компанією Huawei продовжать проект “Насіння для майбутнього” (Seeds for the Future), який має на меті підтримку студентських талантів у сфері інформаційно-комунікаційних технологій. Відповідний меморандум підписали 4 грудня у Києві Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та директор ТОВ «Хуавей Україна» Ма Ці.

Про це повідомляє офіційний портал Кабінету Міністрів.

-Розвиток цифрової освіти в Україні – один із основних пріоритетів МОН сьогодні. Ми усвідомлюємо, що в сучасному глобальному світі зробити освіту конкурентною можна лише в тісній співпраці з роботодавцями, громадськими організаціями та усіма зацікавленими в розвитку компетентностей майбутніх спеціалістів... Ми раді, що компанія Huawei була та залишається нашим надійним партнером на цьому шляху, – відзначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Згідно домовленості, до 2021 року включно до 30 українських студентів зможуть взяти участь у двотижневому стажуванні у КНР. Під час стажування вони ознайомляться з новітніми стандартами зв’язку та прикладними рішеннями для цифровізації різних сфер життя у Китаї.

Меморандум про співробітництво з компанією “Хуавей Україна” також передбачає:

- співпрацю із запровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у галузях освіти і науки;

- залучення та підтримку талановитої молоді на спеціальності, пов’язані з ІКТ;

- популяризацію інформаційно-комунікаційних технологій;

- розширення контактів у галузях освіти і науки;

- розвиток наукових і студентських зв’язків для підвищення стандартів у навчанні і викладанні;

- сприяння розвитку наукових досліджень і прикладних розробок.

Сторони також домовилися підтримувати організацію спільних науково-практичних конференцій та науково-дослідних програм. Зокрема, йдеться про Huawei Innovation Research Program, наукові публікації в Україні та за кордоном, співпрацю у реалізації проектів з електронного навчання та проектів у галузі кібербезпеки. Документ діятиме 3 роки із можливістю продовження.

-Місія Huawei полягає у наданні цифрових технологій кожній людині, домівці та організації для створення повністю пов’язаного, інтелектуального світу. Тому ми намагаємося сприяти підготовці ІКТ-талантів для галузі телекомунікацій в Україні... Як компанія, що входить до Національної інвестиційної ради України, ми розглядаємо нашу співпрацю із українськими вишами як частину інвестицій провідної ІКТ-компанії у побудову цифрової України, – зазначив віце-президент Huawei Марко Ксю.

Програма Huawei Seeds for the Future реалізується з 2008 року. У ній взяли участь вже понад 3600 студентів із 108 країн. Україна приєдналася до конкурсу 2016-го.

Нагадаємо, як розповідав “Вечірній Київ”, столиця заговорить англійською: 100 тисяч киян займатимуться безкоштовно.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.