У Європі побільшало українських продуктів

У Європі побільшало українських продуктів

За результатами січня-жовтня 2018 року обсяг торгівлі аграрними та харчовими товарами між Україною та країнами ЄС зріс на 7,1% порівняно з аналогічним періодом 2017-го та склав $6,9 млрд. При цьому український експорт за цей період також продемонстрував збільшення та склав $4,7 млрд.

Про це розповіла заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, повідомляє офіційний портал Кабінету Міністрів.

-Країни ЄС є для України надзвичайно важливими партнерами з точки зору торговельно-економічних відносин у галузі АПК. Динаміка розвитку двосторонньої торгівлі аграрними та харчовими продуктами це підтверджує. Частка ЄС в регіональній структурі українського агроекспорту за 10 місяців 2018 року становить 31,6%, - підкреслила Ольга Трофімцева.

За її словами, найбільшими імпортерами української продукції серед країн ЄС за вказаний період стали Нідерланди ($865,5 тис.), Іспанія ($713,6 тис.), Італія ($583,7 тис.) та Польща ($535,3 тис.).

-За цей вказаний період українські виробники збільшили обсяги експорту низки продуктів на ринки ЄС. Насамперед, йдеться про насіння свиріпи або ріпаку, м’ясо та харчові субпродукти птиці, пшеницю, кукурудзу, овочі бобові сушені, горіхи, кондвироби з цукру, олії зі свиріпи, ріпаку або гірчиці, шоколад та інші продукти, - прокоментувала Ольга Трофімцева.

Заступник Міністра повідомила, що обсяги імпорту європейських товарів також продемонстрували збільшення за вказаний період, наразі він складає майже $2,2 млрд. Вона додала, що в 2018 році Україна найбільше імпортувала з країн ЄС тютюн та вироби з нього, шоколад та продукти з какао-бобів, продукти для годівлі тварин, м'ясо та субпродукти, алкогольну продукцію, вироби із зерна і хлібних злаків та інші товари.

Нагадаємо, за 9 місяців цього року Україна продала товарів та послуг на суму 41,7 млрд доларів, при чому частка Європейського Союзу в загальному обсязі експорту склала 42,3%.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.