Київрада затвердила трирічну Міську цільову програму використання та охорони земель

Київрада затвердила трирічну Міську цільову програму використання та охорони земель

Київська міська рада затвердила Міську цільову програму використання та охорони земель Києва на 2019-2021 роки, головним компонентом якої стане інвентаризація земель столиці. Програма передбачає фінансування у розмірі 1,471 млрд грн на три роки та спрямована на покращення інвестиційного клімату у місті, забезпечення прозорості процесів управління земельними ресурсами і підвищення їх ефективності.

Рішення про це було прийнято на пленарному засіданні Київської міської ради. “За” проголосували 70 депутатів Київради.

-Головна мета програми, яка й буде реалізована, - це забезпечення прозорості процесів та ефективності управління земельними ресурсами. І головне - це покращення інвестиційного клімату, - повідомив під час презентації Цільової програми директор Департаменту земельних ресурсів КМДА Петро Оленич.

Згідно інформації Департаменту, інвентаризація земель міста Києва включає такі заходи:

- Формування земельних ділянок (заповнення “білих плям” на мапі міста)

-Уточнення техніко-економічних показників земельних ділянок

-Визначення правового статусу земель

-Реєстрацію права комунальної власності за територіальною громадою.

Передбачається також створення автоматизованої системи управління земельними ресурсами, яка забезпечить надійне зберігання структурованих даних, оперативне забезпечення інформацією для прийняття рішень, підвищення продуктивності в управлінні земельними ресурсами та доступні web-сервіси із взаємодією з іншими інформаційними системами.

Важливою складовою Програми також є актуалізація картографічних матеріалів. В рамках цього завдання картографічні матеріали будуть оновлені за допомогою сучасних цифрових технологій та створена 3D модель міста, необхідна для естетичного моделювання забудови.

В результаті втілення Програми місто зможе здійснювати планування землекористування. Для визначення перспективних та проблемних територій - створення системи моделювання даних з урахуванням інформації з офіційних джерел, створення динамічної моделі міських територій, врахування змодельованих даних у фінансових системах, у тому числі в бюджетному процесі. Крім того, буде створено ефективний репозиторій кадастрових справ.

- Реалізація Програми дозволить збільшити щорічні надходжень до бюджету міста вже наприкінці 2019-го — на початку 2020-го року. Ми зможемо де-факто завершити земельну реформу, створити сприятливі умови для запуску ринкових механізмів у земельних відносинах, вдосконалити моніторинг використання земельних ресурсів міста, - наголосив Петро Оленич.

Як раніше повідомляв "Вечірній Київ", Департамент земельних ресурсів КМДА запропонував провести повну інвентаризацію земель Києва, яка коштуватиме 1,5 млрд гривень, і дозволить щороку отримувати у бюджет міста додаткові 1,5-2 млрд гривень завдяки більш ефективному використанню земельних ресурсів столиці.

Нагадаємо, у бюджеті Києва на 2019 рік передбачені доходи у розмірі 51,422 млрд гривень, а видатки на рівні 40,051 млрд гривень.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.