Навігатор на 4-те грудня: куди піти у Києві

Навігатор на 4-те грудня: куди піти у Києві

Вечір історичний: київські сторінки журналу «Антиквар»

За 12 років свого існування журнал «Антиквар» сформував та опублікував величезний доробок науково-популярних матеріалів про історію, діячів, місця та трансформації столиці. Авторами текстів були відомі краєзнавці та історики (Михайло Кальницький, Станіслав Цалик, Олексій Зотіков, Владислава Осьмак, та ін.), які за роки існування видання створили своєрідну соціокультурну хроніку життя міста. Слухачі матимуть змогу поспілкуватися з одним із авторів журналу – Олексієм Зотіковим, який залишив на сторінках видання величезну кількість унікальних текстів про Київ. Анна Шерман, головна редакторка видання розповість про роль журналу у вивченні та збереженні культурної спадщини міста, а також про те, як журнал буде розвиватися найближчим часом. Подія буде цікава для усіх, хто цікавиться історією Києва. 

Коли: о 18.30
Де: Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного, проспект Перемоги, 50 
Вхід вільний.

Вечір освітній: як вчитися правильно

Є люди, які не люблять учитися. Є ті, що ненавидять математику й природничі науки. Що між ними спільного? Насправді вони не вміють учитися та не здогадуються, як їх обдурює власний мозок.
На зустрічі з психологом КатериноюГольцбег розкажуть про те, як вчити і вчитися правильно, які прийоми допомагають зробити процес навчання простішим, ефективнішим та позбавленим стресу. Також подискутують про книжку «Навчитися вчитися» Барбари Оклі.

Коли: о 18.30
Де: книгарня "Є", вул. Лисенка, 3
Вхід вільний

Вечір мистецький: виставка живопису Ореста Манюка

Заслуженого художника України Ореста Манюка зі Львова легко можна впізнати за його пейзажами. В його роботах відчуваються емоції від Карпат, куди він їздить уже понад 40 років. Його мистецтво народжується в результаті численних подорожей, які сповнюють художника новими враженнями та емоціями. 

Коли: о 17.00
Де: Музей-майстерня І.П. Кавалерідзе, Андріївський узвіз, 21
Вхід вільний

Вечір майбутнього: торт через телепорт та інші інновації доставки 

Обсяг ринку доставки продуктів харчування в Україні становить майже $100 млн, а обсяг всього європейського – близько $7 млрд (Асоціація рітейлерів України). Яких якісних і кількісних змін зазнає глобальна індустрія доставки їжі? Які найбільші гравці та динаміка галузі в Україні? Які ключові тренди та перспективи розвитку?
На зустрічі  Future of Logistics #2: що змінює ринок доставки їжі ви почуєте думки провідних експертів у логістиці. А саме:
Огляд ринку доставки продуктів харчування в Україні і роль онлайн-продажів для оффлайн food-ритейлерів.
Торт через телепорт: розвиток FoodTech та роль технологій у сфері замовлення та доставки їжі.
Основні бізнес-моделі на ринку замовлення і доставки готової їжі та їхня трансформація.
Як працюють сервіси доставки продуктів харчування зсередини. Приклади проектів та ключові метрики ефективності.

Коли: о  19.00
Де: UNIT.City, вул. Дорогожицька, 3
Вартість квитка: 350 грн.

Вечір прем’єри фільму "Все починається з культури"

Це музичний документальний фільм про культурно-просвітницьку подорож гурту «Роялькіт» (грає драйвовий, український ф’южн-фолк з елементами етніки) з фестивалем «З країни в Україну». Три дні у прифронтовій зоні Донецької області. Десятки концертів, сотні знайомств, тисячі людей. Це кіно – про емоції, про музику, про культуру, це кіно про Україну.

Коли: о 19.00
Де: кінотеатр "Планета кіно", вул. Степана Бандери, 34 в, (метро Почайна) о 19:00
Вхід вільний. Квитки можна взяти перед сеансом у кінотеатрі.

Вечір з "Просвітою": Дух України

Київська "Просвіта" і Національна капела бандуристів України запрошують на урочисту мистецьку академію "Дух України" , що присвячується 150-річчю Товариства "Просвіта" і 100-річчю Національної капели бандуристів. У програмі  - українські козацькі, повстанські, духовні та жартівливі пісні у виконанні славетного колективу. Поезії Тараса Шевченка читає леґенда української сцени Анатолій Паламаренко. Серед почесних гостей - видатні діячі української культури та громадсько-політичного життя України. 
Товариство "Просвіта" - це найдавніша і найповажніша культурницька та громадсько-політична організація українців, яку було створено 8 грудня 1868 року у Львові. Першим головою "Просвіти" було обрано 27-річного випускника Віденського університету, журналіста, географа, підприємця і композитора Наталя Вахнянина.  В Києві перша "Просвіта" була створена українською культурницькою елітою тогочасної Російської імперії, її очолив у 1906 р. літератор і громадський діяч Борис Грінченко. 1991 року "Просвіту" було відроджено в Незалежній Україні зусиллями поета і політика Павла Мовчана. Новостворена ВУТ "Просвіта" перейняла суспільне покликання "Товариства української мови ім. Т. Шевченка", яке з 1989 р. очолював поет Дмитро Павличко. Сучасна всеукраїнська "Просвіта" розвиває традиції громадсько-культурних організацій українців XIX i XX ст.

Коли: о 19.00
Де: Колонна зала КМДА, вул. Хрещатик, 36
Вхід вільний

Вечір пізнавальний: деталі про Олександра Ройтбурда

Олександр Ройтбурд - один із найбільш «медійних» українських художників. В ЗМІ його називали «дідусем українського трансавангарду» та «найдорожчим українським живописцем», ім’я його нерідко лунало у зв’язку з низкою гучних конфліктів у художній сфері, а скандал навколо його призначення директором Одеського художнього музею вийшов далеко за межі «художніх конотацій».
Під час лекції мистецтвознавець та арт-куратор Михайло Рашковецький розповість маловідомі подробиці про так званий одеський контекст творчості і діяльності Ройтбурда. 

Коли: о 19.00
Де: 6-й поверх PinchukArtCentre, вул. Вел. Васильківська/Басейна,1/3-2
Участь безкоштовна. Реєстрація обов’язкова

Вечір музичний: святкуємо незалежність

У 2018 році Україна та Польща святкують 100-річчя відновлення власної Незалежності.  До цієї дати приурочений концерт Національного симфонічного оркестр Українипід диригуванням Романа Реваковича. Він привертає увагу до Ігнація Яна Падеревського - народженого в Україні на східному Поділлі визначного піаніста, композитора та політика, вплив якого на історію Польщі є незаперечним.  Його Симфонія, написана у 1903-1911 роках була присвячена подіям польського Січневого повстання в 1863 році проти російського панування над Польщею. 
Також на концерті прозвучать твори українських композиторів Ганни Гаврилець та Ігоря Щербакова, створені у 2013 році на замовлення Фонду Pro Musica Viva у рамках програми польського Міністерства культури та національної спадщини «Колекції – композиторські замовлення». 

Коли: о 19.00
Де: Великий зал імені Василя Сліпака Національної музичної академії України, вул. Архітектора Городецького 1-3/11
Вхід вільний

Вечір з британськими короткометражками

Британська Рада в Україні та Британська Академія Кіно і Телебачення (BAFTA) представляють спеціальний проект у рамках фестивалю «Нове британське кіно» – колекцію короткометражних фільмів, що були номіновані на премію BAFTA у 2018 році. BAFTA SHORTS – це підбірка для усіх поціновувачів короткого метру, представлена у розмаїтті жанрів і тем.

Коли: о 19.30
Де:  IZONE, вул. Набережно-Лугова, 8
Вхід вільний