Де в столиці безкоштовно побачити місячний грунт та потримати папороті віком 300 мільйонів років

Де в столиці безкоштовно побачити місячний грунт та потримати папороті віком 300 мільйонів років

5 грудня в Національному науково-природничому музеї пройдуть пізнавальні зустрічі для дітей та дорослих, приурочені до 100-річного ювілею Національної академії наук України

Ботанічний відділ, 4-й поверх

Міні-демонстрація: Мімікрія: гра в імітацію
4 мільярди років містерій та див, боротьби стихій, зародження світлої магії живої матерії – і все це не в далекій галактиці, а просто тут, на нашій рідній, до найменших закутків планеті. Бути прудкою комахою, але в хвилини небезпеки перетворитися на гілочки чи листочки дерева? Залюбки! А з квітки тендітної орхідеї перетворитися на осу? Для природи немає нічого неможливого! 

Міні-демонстрація та майстер-клас «Прадавні рослини»
Повертаємось в далеке минуле, щоб дізнатися про великий похід рослин на сушу, їхню роль в створенні нашої планети та становлення нашої цивілізації. Можна буде потримати в руках справжні викопні рештки папоротей та хвощів віком 300 млн. років, поспостерігати за розкриванням воскресаю чого плаунка, познайомитися з саговниками та гінкго, а також виготовити свій власний відбиток рослини.

Міні-демонстрація «Хижі рослини»
Вони живуть за своїми правилами у моторошному світі видової боротьби, а їхня холодна краса – смертельна. Відвідувачів познайомлять з будовою пристосувань хижих тварин для полювання на здобич, відомими та ще нерозкритими загадками улюблених рослин Дарвіна.

Міні-демонстрація «Лабораторія прянощів»
Запрошують вас у ботанічну лабораторію, щоб дослідити обов’язковий компонент кухонної магії – чарівні прянощі. Розкажуть детективні історії незвичайних спецій, їхні корисні властивості, як правильно використовувати та перевіряти якість.

Інтерактивна екскурсія «Неймовірні рослини: виживай, адаптуйся, долай».
Все, що Ви хотіли дізнатися про виживання в дикій природі. Під час екскурсії розкажуть про співпрацю рослин та їхні непрості відносини, про те як вони паразитують, пригнічують та навіть вбивають.

Зоологічний відділ, 3-й поверх

Демонстрація «Земноводні проти рептилій»
Як їх розрізнити, небезпечні вони чи корисні, загрожують вони нам чи допомагають? Все це ви зможете почути (і не тільки почути – але й ще побачити та доторкнутись) під час демонстрації.

Демонстрація «Риби-вселенці водойм Києва та його околиць»
Ви побачите частину колекції фіксованих екзотичних риб, що натуралізувалися у водоймах Києва.

Демонстрація «Різноманітність пташиних яєць та гнізд» 
Ви зможете тактильно дослідити зразки гнізд та яєць горобцеподібних птахів України.

Демонстрація «Світ членистоногих під мікроскопом: мешканці прісних водойм України» 
Ви дізнаєтесь про видове різноманіття членистоногих прісних водойм України; за допомогою лупи роздивитися особливості зовнішньої будови щитнів, «водних» павуків, личинок бабок та волохокрильців, водних скорпіонів, бокоплавів та інших мешканців прісних водойм.

Палеонтологічний відділ, 2-й поверх

Демонстрація та майстер-клас «Людина і тварина на ранніх етапах історії людства»
На заході ви побачите унікальні зразки кісток тварин зі слідами обробки людини, зможете роздивитися і порівняти сліди від розрубування на кістах для кулінарної обробки та сліди від ремісничої обробки кісток, які були зроблені давньою людиною. А також зберете з уламків кістку тварини, як це роблять вчені археозоологи.

Геологічний відділ, 1-й поверх

Демонстрація «Музейна колекція місячного ґрунту»
В музеї зберігається унікальна колекція місячного ґрунту і ви зможете її побачити на власні очі! Допитливим розкажуть про властивість місячного ґрунту, цікаві факти та історію того, як зразки потрапили до музею.

Майстер-клас «Найпростіші способи визначення мінералів»
Якщо вас вражає майстерність з якою природа створює фантастичні зразки мінералогічного світу і ви мрієте навчитись самостійно відрізняти та визначати найпоширеніші різновиди мінералів, вам неодмінно треба відвідати цей захід!

Мінералогічна гра для допитливих «Запам’ятай та визначай!» - це унікальне заняття, яке допоможе закріпити на практиці основні знання про різноманітність яскравого світу виробного каміння.

Лекція «Як рахують вік порід?»
Цікава розповідь про історію та методологію визначення віку гірських порід. Сучасні розробки та методи,яка цінність у достовірності та точності результатів для людства.

Коли: 5 грудня з 11.00 до 16.00
Де: Національний науково-природничий музей НАН України, вул. Б.Хмельницького, 15.
Вхід вільний.

Нагадаємо, вхід вільний: музеї Києва запрошують на день відкритих дверей у грудні