Втрачені теплолічильники відновлять до нового року за 24 млн грн

Втрачені теплолічильники відновлять до нового року за 24 млн грн

Будинкові лічильники тепла, які до початку опалювального сезону-2018 були втрачені або зіпсовані, до кінця грудня відновлять за рахунок комунального підприємства “Київтеплоенерго”, яке отримало на це фінансування у розмірі 24 млн грн.

Про це розповів директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Дмитро Науменко на засіданні Бюджетної комісії Київради.

-Пріоритети такі: перше - це повірка лічильників, потім - підприємство починає їх ремонтувати. Ці кошти закладені у бюджеті КП Київтеплоенерго. Повірка буде відбуватися до середини грудня. З другої половини грудня починається відновлення втрачених лічильників, - повідомив він.

За інформацією Дмитра Науменка, нині у масштабах міста необхідно відновити 1248 будинкових лічильників тепла. Через їх відсутність мешканці отримують великі рахунки за опалення.

Загалом, проблема торкнулася майже 10% житлового фонду столиці, де лічильники були втрачені частково через випадки вандалізму, частково – через компанію Київенерго, яка раніше надавала послуги теплопостачання у місті. До початку опалювального сезону вона вилучила лічильники на повірку, але не повернула їх на місце, коли Київ змінив постачальника теплових послуг. Тож нині відновленням приладів буде опікуватися комунальне підприємство “Київтеплоенерго”.

-У 2018 році місто виділило на це фінансування 24 млн грн: на перевірку, заміну і додаткові закупівлі приладів обліку - 1248 одиниць по всьому місту. Гроші виділені, і зараз ці роботи проводяться, - повідомила фінансовий директор  КП “Київтеплоенерго” Катерина Саркісова.

-До 1 січня максимум все, що можна буде зробити силами підрядників у місті, при такому підході буде зроблено, - пообіцяла вона.

За словами Катерини Саркісової, згідно закону Про комерційний облік електроенергії в Україні, вартість покупки, повірки, ремонту, монтажу та відновлення теплових приладів не входить у тариф за опалення. Тому, в подальшому рядок про обслуговування теплових лічильників буде виділений у квитанції за опалення окремим пунктом.

- Якщо лічильник вкрадений, то необхідно звертатися до “Київтеплоенерго”, вони будуть його відновлювати, за можливістю, у порядку черги, - пояснює Дмитро Науменко, - Потім людям у платіжках буде виставлятися компенсація за встановлення цього лічильника.

Загалом, він порадив мешканцям ретельніше охороняти свої будинкові лічильники, пам’ятаючи, що будівля і все обладнання - це їх спільна сумісна власність.

Нагадаємо, теплі будинки та малі платіжки: 238 млн витратив Київ на енергозбереження.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.