Мобільна сцена та джаз-клуб: які оновлення будуть в столичному "Кракові"

Мобільна сцена та джаз-клуб: які оновлення будуть в столичному "Кракові"

Кінотеатр на Русанівській набережній закрився на капітальний ремонт. Власне, як кінотеатр він не функціонував уже багато років, проте ще влітку тут проводилися театральні та культурні заходи. В будівлі планується зробити мультикультурний центр з майданчиком для концертів, вистав та кінопоказів.

«Краків» був побудований за типовим проектом та відкрився у 1968 році на Русанівській набережній, 12. І хоч приміщення ще не перебувало в аварійному стані, воно матеріально і морально застаріло.
 

 - Тут не було опалення, останні роки приміщення обігрівали електричними приборами і навіть газовим опаленням, що навіть небезпечно, - поділився депутат Київради Олесь Маляревич, що опікується будівлею. – Тут буде мультифункціональний культурний центр. Планується сцена з екраном та кулісами, на якій можна показувати фільми, грати вистави, концерти. Замість 800 місць буде 450, однак відстань між стільцями буде збільшена для зручності проходу глядачів. В фойє на першому поверсі хочемо поставити мобільну міні-сцену, а на другому  - зробити майданчик для джазових концертів. Ця традиція існує вже давно – Володимир Соляник щотижня проводив тут джазові вечори. Нарешті у міста з’явиться постійно діючий простір для виступів. За культурним центром не буде закріплений  конкретний колектив, тому майданчик буде доступний для всіх охочих: аматорських театральних колективів, хорів, дитячих музичних шкіл тощо. Для відвідувачів працюватимуть гардероб та кав’ярня.       

За його словами, зовнішній вигляд будівлі не зміниться. Однак вона буде енергоефективна, з власними тепловими насосами. Обіцяють зберегти і історично-декоративне панно з гіпсу, розташоване всередині.
Наразі в будівлі ведеться демонтаж та підготовка до ремонту. Цьогоріч на ці рроботи виділено 10 мійльонів гривень. Загальний бюджет капітального ремонту згідно з тендером складає понад 74 мійльони гривень. Решту суми мають закласти в бюджеті на наступний рік. Завершення робіт заплановано на 2020 рік, проте Олесь Маляревич не виключає, що оновлений Європейський культурний центр «Краків» відкриється вже наприкінці 2019-го. 

Нагадаємо, романтичний й сучасний: новий дім для укладння шлюбів створюють на Троєщині.