Друге життя книжок: куди киянам віддати прочитані романи

Друге життя книжок: куди киянам віддати прочитані романи

Книжкова шафа переповнена? Подарували видання, яке вже маєте?  Шкода викинути прочитані книги? Вихід є. Ми знайшли сім варіантів, коли ваші книжки допоможуть іншим.  

Віддати бібліотеці

Звісно, бібліотеки вже мають певний фонд  та систему відбору. Тому спершу варто поцікавитися, чи цікавлять їх ваші книжки. Адреси та телефони найближчих бібліотек шукайте у переліку 

Бути  «Ласка»вим

Ідея благодійного магазину «Ласка» полягає в тому, що люди приносять непотрібні їм речі – одяг, книжки, які в гарному стані. В магазині їх продають за доступною ціною, а кошти йдуть на благодійні проекти.
В живу бібліотеку можна як віддати власні, так і придбати вподобані видання, які принесли інші. Знаючи, що кошти від продажу підуть на добру справу. 
Де: вул. Липинського 3, вул. Малопідвальна, 15. 

Передати дітям Донбасу

З 14 по 16 грудня в приміщенні «Українського дому» (вул. Хрещатик, 2), відбудеться Київська книжкова «Книжкові контракти». За ціною виробника тут продаватиметься наукова, публіцистична, навчальна, мистецтвознавча та художня література.  Традиційно в рамках книжкової виставки проводиться Благодійна акція по збору видань для юних мешканців Донецької та Луганської областей. 

Порадувати військових

Книжки приймають і в Ірпінському військовому госпіталі (вул. 11-та лінія, 1). Просять привозити актуальні книжки – класику та сучасних авторів. Перш ніж їхати, варто дізнатися потреби, зателефонувавши за номером +380 4597 93309.

Обміняти на іншу

Принцип буккросингу, або книгообміну, дуже простий – береш почитати книгу, натомість залишаєш свою. Полиці для бук кросингу встановлені, зокрема, в парку Шевченка та сквері біля Золотих ворот, а також на двох станція метро – «Золоті ворота» і «Політехнічний інститут».   Точки обміну книг є навіть у відділеннях Головного сервісного центру МВС.

Продати на благодійній  платформі

«Мурахи» -  перший в Україні онлайн-майданчик, який збирає гроші на благодійність. Тут кожен може продати те, що йому не потрібно, в тому числі книги, і купити те, що йому необхідно. А виручені гроші йдуть на потреби тих, кого визначив продавець-жертводавець. Допомагають «Мурахи» таким організаціям, як «Повернись живим», фонд допомоги онкохворим дітям «Краб», благодійний фонд «Свічадо», Happy Paw та інші.

Купити книги дітям

Національна дитяча спеціалізована лікарня ОХМАТДИТ збирає книжки для маленьких пацієнтів Центру медико-психологічної та соціально-реабілітаційної допомоги, щоби діти могли обрати собі книжку-друга, книжку-порадника чи книжку-розвагу. Поповнити новими примірниками цікавих українських книжок невеличку бібліотеку для маленьких пацієнтів запрошують усіх небайдужих. Збір книжок проводиться щопонеділка з 14:00 до 16:30 за адресою: вул. В.Чорновола, 28/1.
Увага! Бібліотека приймає виключно примірники нових книг та знаходиться на території лікарні у відповідних ігрових кімнатах.