ЄС допоможе створити 2 тис. нових ОСББ

ЄС допоможе створити 2 тис. нових ОСББ

У рамках проекту ЄС і ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» у 24 регіонах України створять офіси, які надаватимуть підтримку в організації ОСББ. Планується, що за 2 роки завдяки проекту вдасться створити щонайменше 2 тис. нових об’єднань співвласників, а також розробити маршрутну карту із впровадження енергоефективних заходів у житловому секторі.

Про це під час презентації спільного проекту ЄС і ПРООН розповів Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, повідомляє офіційний портал Кабінету Мінстрів..

-У рамках проекту в 24 регіонах України будуть створені офіси, котрі працюватимуть у напрямку підтримки створення ОСБ. Йдеться про появу щонайменше 2 тис. нових ОСББ, а також створення маршрутної карти з впровадження енергоефективних заходів у житловому секторі. Крім ОСББ, цей проект орієнтований також і на власників багатоквартирних будинків, – зазначив Геннадій Зубко.

За його словами, вже наступного року запрацює Фонд енергоефективності. ЄС спільно з Урядом Німеччини створили Мультидонорський фонд, який буде співфінансувати впровадження енергоефективних проектів в Україні. Також всі партнерські міжнародні організації USAID, IFC, UNDP вже сьогодні доєдналися до цього процесу.

Планується, що Європейський Союз надає фінансування в розмірі 4 млн євро в рамках Програми підтримки енергоефективності в Україні. ПРООН буде надавати технічну допомогу шляхом впровадження проекту. У його рамках, крім створення нових ОСББ, ще 4 тис. ОСББ пройдуть навчання з управління енергоефективними проектами.

Сьогодні в Україні потребують модернізації близько 165 тис. багатоповерхових будинків, з яких 33 тис. – це ОСББ. Якщо говорити про їх енергоспоживання, то житловий сектор споживає 34%, промисловість – 29%. Реалізація проекту з впровадження енергоефективних рішень в ОСББ дозволить провести масштабну модернізацію і, як наслідок, зменшити енергоспоживання вдвічі.

-Ми віримо, що програми Фонду будуть переконувати українців брати на себе більшу відповідальність за енергозбереження своїх будинків і допомагати їм зменшувати рахунки за енерговитрати. Незважаючи на це, у всіх регіонах України заплановано проведення масштабної інформаційної кампанії, яка має на меті підтримку ОСББ, – зазначив Керівник Програми співпраці Представництва ЄС в Україні Штефан Шльойнінг.

Нагадаємо, у Києві новоствореним ОСББ дадуть гроші на ремонт будинку.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.