У Києві відкрили перший банк крові для собак: історія одного донора
Вероніка Балашова
Нещодавно у Києві, у клініці «Ветмедсервіс» при ветеринарному факультеті Національного Університету біоресурсів (вулиця Полковника Потєхіна 16), відкрився перший державний банк крові для собак.
Ті господарі, чотирилапі друзі яких потрапляли у «екстрену» ситуацію розуміють, як це, коли потрібна допомога, і необхідно терміново шукати донора...
Мій пес Мартін став одним із перших донорів. Про клініку ми дізналися під час “DogFest” – фестивалю для собак та їх хазяїв - від тренера школи, де навчається наш Мартін. Порадилися вдома і вирішили, що наш собака може врятувати життя інших тварин, з якими трапилася біда.
Спочатку ми зареєструвалися, у Мартіна взяли всі необхідні аналізи. Якось пізно ввечері нам зателефонували з клініки й повідомили, що терміново потрібна кров для собаки. Ми приїхали вже досить поночі. В клініці нас зустріла кінолог Поліна. Нашого пса забрали до маніпуляційної. Йому ввели снодійне, й ми весь час, поки в собаки брали кров, були поруч з ним, тримали його, щоб він раптом не смикнувся й не висмикнув голку з вени. Хвилин через 15 Мартіну ввели інші ліки, які стимулювали його організм, привели до звичної норми.
Для донорів клініка надає безкоштовний аналіз крові, щеплення й дарує гарну червону хустинку, яку можна одягати на шию собаці.
Кров Мартіна, вже врятувала одне життя, і сподіваюсь, що буде рятувати й далі.
-Донорами можуть бути собаки середніх або крупних порід, вагою понад двадцять п’ять кілограм. Також донор має бути абсолютно здоровим. До речі, у собак, як і у людей є група крові. Тільки, якщо у людей їх 8 (враховуючи позитивний і негативний резус-фактор), то у собак – 11-13 (за різними джерелами), тоді, як у котів – усього 3 групи крові, - розповів лікар-ветеринар, завідувач кафедри хірургії та патофізіології ім. акад. І. Поваженка НУБіП Микола Малюк.
Лікар також повідомив, що за один раз у собаки-донора беруть 300-350 мілілітрів крові. Процедуру можна робити раз на місяць.
Ми преживали, що після здачі крові нашому Мартіну може бути недобре, але він гарно поїв, а на прогулянці гасав, як завжди.
Як тільки кров нашого Мартіна буде потрібна, нас викличуть і він знову рятуватиме життя.
Наталя ПЛОХОТНЮК
Нагадаємо, Любов людей і тварин: у центрі Києва відкрили виставку емоційних фото.
Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.